Plastik nie do pieca plakat do netuMiasto Radzyń Podlaski przypomina, że palenie w piecu plastikiem jest bardzo groźne dla Twojego zdrowia. Co więcej? Przeczytaj.

Nie musisz lubić miodu i leczyć się propolisem, żeby los pszczół nie zaprzątał ci myśli. Jakie są twoje ulubione owoce, bez których warzyw nie mógłbyś/mogłabyś  żyć?  A  teraz  sprawdź*,  czy przypadkiem nie jesteś zależny od pszczół. I jak, ile im zawdzięczasz? Poranna kawa, dżem mali-nowy, herbata z cytryną, sok jabłkowy, nalewka wiśniowa,  jabłecznik,  lody  truskawkowe,  cydr i śliwowica, a nawet kapuśniak, ogórkowa czy grochówka, to wszystko możesz mieć dzięki pracy pszczół.

Nadleśnictwo Radzyń Podlaski ma przyjemność zaprosić szkoły podstawowe i gimnazjalne z powiatu radzyńskiego do udziału w kolejnej edycji Konkursu z wiedzy leśno – ekologicznej pt. „Czy znasz nasze lasy?”.

W czwartek 5 grudnia 2019 r. o godz. 17:00 w radzyńskim kinie Oranżeria odbyło się spotkanie informacyjne pn. "UWAGA SMOG." Organizatorami spotkania byli: Miasto Radzyń Podlaski oraz Towarzystwo dla Natury i Człowieka.

24 października w sali Radzyńskiego Ośrodka Kultury odbyło się spotkanie, którego motywem przewodnim była "Gospodarka odpadami komunalnymi".

ZIELONA ŁAWECZKA to ogólnopolski, prospołeczny projekt grantowy adresowany do mieszkańców otwartych osiedli (zarządzanych przez spółdzielnie i wspólnoty) w miastach powyżej 10 tys. mieszkańców.

Centrum Rozwoju Lokalnego zaprasza wszystkie przedszkola i szkoły podstawowe do udziału w ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „#SegregujeMy"

Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski informuje, że został wprowadzony w życie "Program propagowania kompostowania na terenie miasta Radzyń Podlaski".

W dniu 14 grudnia 2018 w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Chmielowskiego odbyła się impreza ekologiczna pod hasłem „Radzyń segreguje-segreguj i Ty”. Dzieci z klasy 2d przygotowały inscenizację pt. „Ekologiczny Czerwony Kapturek”.

W sali konferencyjnej Urzędu Miasta odbyło się oficjalne zakończenie i wręczenie nagród laureatom III edycji konkursu pn. "Segreguję, nie marnuję - TWORZĘ".