nalogo26 września, w Lubelskim Centrum Konferencyjnym odbyła się Gala EKOżycie EKOefekt. Na Gali wręczono nagrody w konkursie EKOgmina. Organizatorem gali jak i konkursu był Kurier Lubelski oraz Główny Urząd Statystyczny.

InfoInformujemy i zachęcamy wszystkie szkoły do udziału w dwóch eko konkursach plastyczno-fotograficznych: „Energia Przyszłości” oraz „Czyste powietrze – nasz wspólny cel!”.

Syngeos appZastanawiasz się, czy jakość powietrza jest wporządku? Zanim wyjdziesz z domu sprawdź, jaki jest stan powietrza w Twojej okolicy. W tym celu...

moje odpadyMiasto Radzyń Podlaski przypomina, że udpostępniło mieszkańcom dostęp do aplikacji MOJE ODPADY. Darmową aplikację można pobrać na platformie Google Play i App Store. Sprawdź, co w niej znajdziesz!

czy znasz nasze lasyMiasto Radzyń Podlaski oraz Zespół Szkół im. Unitów Podlaskich w Wohyniu ma przyjemność zaprosić szkoły podstawowe z powiatu radzyńskiego do udziału w kolejnej edycji Konkursu z wiedzy leśno-ekologicznej pt. „Czy znasz nasze lasy?”.

logo lasy5 listopada 2021 r. w Zespole Szkół w Wohyniu odbyła się VI edycja konkursu "Czy znasz nasze lasy?". Do konkursu przystąpiło prawie 50 uczniów z 5 szkół przygotowywanych przez 15 nauczycieli. Konkurs miał 2 części. Część pierwszą pisemną, na którą składały się pytania z tematyki leśnej (autorką była Pani Katarzyna Mirosław, specjalista do spraw edukacji leśnej z ramienia Nadleśnictwa Radzyń Podlaski) i ekologicznej (autorem pytań był Pan Piotr Tarnowski - inspektor WZM Urzędu Miasta Radzyń Podlaski zajmujący się gospodarką odpadami oraz edukacją ekologiczną).

Plastik nie do pieca plakat do netuMiasto Radzyń Podlaski przypomina, że palenie w piecu plastikiem jest bardzo groźne dla Twojego zdrowia. Co więcej? Przeczytaj.

Nie musisz lubić miodu i leczyć się propolisem, żeby los pszczół nie zaprzątał ci myśli. Jakie są twoje ulubione owoce, bez których warzyw nie mógłbyś/mogłabyś  żyć?  A  teraz  sprawdź*,  czy przypadkiem nie jesteś zależny od pszczół. I jak, ile im zawdzięczasz? Poranna kawa, dżem mali-nowy, herbata z cytryną, sok jabłkowy, nalewka wiśniowa,  jabłecznik,  lody  truskawkowe,  cydr i śliwowica, a nawet kapuśniak, ogórkowa czy grochówka, to wszystko możesz mieć dzięki pracy pszczół.

Nadleśnictwo Radzyń Podlaski ma przyjemność zaprosić szkoły podstawowe i gimnazjalne z powiatu radzyńskiego do udziału w kolejnej edycji Konkursu z wiedzy leśno – ekologicznej pt. „Czy znasz nasze lasy?”.

W czwartek 5 grudnia 2019 r. o godz. 17:00 w radzyńskim kinie Oranżeria odbyło się spotkanie informacyjne pn. "UWAGA SMOG." Organizatorami spotkania byli: Miasto Radzyń Podlaski oraz Towarzystwo dla Natury i Człowieka.