Dnia 20 czerwca 2016 r. w radzyńskiej Oranżerii odbyło się wręczenie nagród zwycięzcom konkursu "Segreguję, nie marnuję- TWORZĘ!". Ogłoszono również otwarcie wystawy, gdzie można obejrzeć wszystkie prace, stworzone przez uczniów, biorące udział w konkursie.

W konkursie wzięło udział ponad 60 prac z trzech radzyńskich szkół podstawowych oraz dwóch gimnazjów. Komisja wybierając zwycięzców opierała się głównie na kryteriach: funkcjonalność w codziennym życiu, maksymalne wykorzystanie odpadów komunalnych oraz estetyka.

Podczas wystąpienia z-cy Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski Pana Tomasz Stephana i Inspektora Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym Piotra Tarnowskiego uczestnicy usłyszeli, że prace zostały wykonane na najwyższym poziomie, z dużą starannością i przy maksymalnym użyciu odpadów komunalnych. Uczniowie udowodnili, że odpady to nie tylko śmieci, nikomu już niepotrzebne rzeczy, ale przede wszystkim bogaty surowiec szczególnie wtedy, kiedy połączymy go z wyobraźnią dzieci. Na koniec uczniowie z rąk Burmistrza odebrali podziękowania, gratulacje oraz najważniejsze- nagrody.

Korzystając z najlepszych prac konkursowych Urząd Miasta Radzyń Podlaski będzie przeprowadzał edukację ekologiczną wśród mieszkańców. Wystawa prac jest otwarta i dostępna dla wszystkich do 24 czerwca (piątek) w godz. 8:00 - 16:00 w radzyńskiej Oranżerii.

Poniżej galeria z wydarzenia oraz prac konkursowych:

 

Dla przypomnienia, lista zwycięzców w dwóch kategoriach:

Szkoła Podstawowa

Główna nagroda - Michał Wysokiński z kl. IV Szkoły Podstawowej nr 3

Wyróżnieni - Weronika Paczóska z kl. IV Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Jakub Rola z kl. III b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego

 

Gimnazjum

Główna nagroda - Piotr Mazur z kl. II a Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich

Wyróżnieni - Izabela Mirska z I c Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich oraz Filip Wilczyński z kl. III b Gimnazjum nr 2