Dnia 14 czerwca 2016 r. odbyło się posiedzenie komisji konkursowej w konkursie pt. „Segreguję, nie marnuję- TWORZĘ!”. Wybrano dwóch zwycięzców w dwóch kategoriach: Szkoła Podstawowa i Gimnazjum. Przyznano również po dwa wyróżnienia w każdej kategorii.

W konkursie wzięło udział ponad 60 prac z trzech radzyńskich szkół podstawowych oraz dwóch gimnazjów, które należało złożyć do 10 czerwca 2016 r. do tut. Urzędu. Komisja wybierając zwycięzców opierała się głównie na kryteriach: funkcjonalność w codziennym życiu, maksymalne wykorzystanie odpadów komunalnych oraz estetyka. Wobec powyższego wyłoniła zwycięzców w dwóch kategoriach:

Szkoła Podstawowa

Główna nagroda - Michał Wysokiński z kl. IV Szkoły Podstawowej nr 3

Wyróżnieni - Weronika Paczóska z kl. IV Szkoły Podstawowej nr 3 oraz Jakub Rola z kl. III b Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego

 

Gimnazjum

Główna nagroda - Piotr Mazur z kl. II a Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich

Wyróżnieni - Izabela Mirska z I c Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich oraz Filip Wilczyński z kl. III b Gimnazjum nr 2

 

Poziom wykonania prac był bardzo wysoki, jakość prac była zbliżona co tym bardziej cieszy, że uczniowie posiadają tak wspaniały talent i wykorzystują do jego pokazania odpady komunalne. W związku z wysokim poziomem konkursu Urząd Miasta zdecydował, że zorganizuje wystawę, na której zostaną zaprezentowane wszystkie złożone prace. Wystawę będzie można obejrzeć w terminie od 20 do 24 czerwca 2016 r. w radzyńskiej Oranżerii. Otwarcie wystawy i wręczenie nagród zwycięzcom odbędzie się 20 czerwca 2016 r. o godz. 8:15. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych, a zwycięzcom gratulujemy!

 

Galeria prac: