List dla Ziemi, który napisał Paweł Chmielarz zajął 15 miejsce w Polsce. To świetny wynik tym bardziej, że w akcji brało udział 85 000 uczniów z całej Polski z ponad 90 gmin.

Przypomnijmy. "Listy dla Ziemi" to kolejna akcja edukacji ekologicznej Miasta Radzyń Podlaski skierowana do uczniów szkół podstawowych w naszym mieście. Głównym elementem akcji było napisanie listów o tematyce ekologicznej przez młodych ludzi, które skierowane były do dorosłych. Listy pisali uczniowie klas III- VI ze wszystkich szkół podstawowych na terenie Radzynia Podlaskiego na specjalnym papierze listownym wykonanym z makulatury, który otrzymali od Fundacji Ekologicznej ARKA. W Radzyniu, w akcji wzięło udział 730 uczniów. Pisanie listów przez dzieci zostało poprzedzone prelekcjami zorganizowanymi przez Miasto oraz P.E.C. w Radzyniu Podlaskim o tematyce ekologicznej pod hasłem "Radzyńską misją walka z NISKĄ EMISJĄ".

Spośród wszystkich prac wybrano trzy, który wzięły udział w ogólnopolskim konkursie na najlepszy "List dla Ziemi", zorganizowanym przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielsko Białej. Jury spośród wszystkich listów z całej Polski wybrała sto najlepszych, na które można było oddać swój głos do 10 czerwca 2016 r.

Poniżej praca Pawła Chmielarza (uzyskała 2 500 głosów), która reprezentowała Radzyń Podlaski w ogólnopolskim konkursie: