20 maja br. wystartował konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi. Teraz, do 10 czerwca 2016 r. wszyscy głosujemy na Pawła Chmielarza z Radzynia!

"Listy dla Ziemi" to kolejna akcja edukacji ekologicznej Miasta Radzyń Podlaski skierowana do uczniów szkół podstawowych w naszym mieście.

Głównym elementem akcji było napisanie listów o tematyce ekologicznej przez młodych ludzi, które skierowane były do dorosłych. Listy pisali uczniowie klas III- VI ze wszystkich szkół podstawowych na terenie Radzynia Podlaskiego na specjalnym papierze listownym wykonanym z makulatury, który otrzymali od Fundacji Ekologicznej ARKA. W Radzyniu, w akcji wzięło udział 730 uczniów. Pisanie listów przez dzieci zostało poprzedzone prelekcjami zorganizowanymi przez Miasto oraz P.E.C. w Radzyniu Podlaskim o tematyce ekologicznej pod hasłem "Radzyńską misją walka z NISKĄ EMISJĄ".

Spośród wszystkich prac wybrano trzy, który wzięły udział w ogólnopolskim konkursie na najlepszy "List dla Ziemi", zorganizowanym przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielsko Białej. Jury spośród wszystkich listów z całej Polski wybrała sto najlepszych, na które można oddać swój głos do 10 czerwca 2016 r.

Najlepszym listem w Radzyniu okazał się list Pawła Chmielarza z Szkoły Podstawowej nr 2. Na list Pawła można głosować na stronie:

 

GŁOSUJEMY TUTAJ:

http://listydlaziemi.pl/konkurs-2016/miasto/radzyn-podlaski

 

"List dla Ziemi" Pawła Chmielarza, ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Radzyniu Podlaskim: