Dnia 31 marca 2016 r. odbyła się impreza ekologiczna pt. "Rady na odpady" zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 2 przy ul. Chmielowskiego. Koordynatorem wydarzenia była Pani Anna Iwaniuk, która wraz z klasą II d przygotowała bardzo atrakcyjny, edukacyjny i ekologiczny spektakl teatralny na kanwie słynnego "Czerwonego Kapturka".

Czerwony Kapturek, który przemierzał las, by dotrzeć do chorej babci zauważa wielką górę śmieci porzuconych w lesie. Po chwili zauważa, że sprawcą tego wysypiska jest wilk. Udaje się więc do Myśliwego, którego prosi o pomoc rozprawienia się ze złoczyńcą. Wilk tłumaczył swoje zachowaniem niewiedzą, sam nie wiedział co zrobić ze śmieciami, więc wyrzucał je na jedną wielką górę, która zwiększała się każdego dnia. Myśliwy, Czerwony Kapturek i dzieci nauczyły wilka segregować i wyjaśniły dlaczego tak ważna jest segregacja. Na koniec wszyscy zaśpiewali eko piosenkę podsumowującą imprezę.

Po przedstawieniu wystąpił Piotr Tarnowski- Podinspektor Wydziału Zarządzania Mieniem Komunalnym Urzędu Miasta Radzyń Podlaski, który przeprowadził dwie lekcje z cyklu "Radzyńskie dzieci segregują śmieci" w ramach edukacji ekologicznej prowadzonej przez Miasto Radzyń Podlaski. Lekcje miały charakter interaktywnej zabawy i dyskusji. Dzieci poznały zasady segregacji odpadów komunalnych, sprawdziły swoją wiedzę uczestnicząc w zabawie "Segregacja" oraz w quizie wiedzy ekologicznej, a także poznały całą drogę, jaką przemierzają odpady od wrzucenia ich do kosza na śmieci do powstania zupełnie nowej rzeczy po recyklingu. Najbardziej aktywni oraz osoby z największą wiedzą ekologiczną otrzymali eko gadżety z logo "Radzyń segreguje!".

Na koniec odbyło się wręczenie dyplomów dla zwycięzców w konkursie "Cuda z odpadów" zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 2.

 

Galeria: