Informacje

dsc 0070Święto patrona Szkoły Podstawowej nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego odbyło się 22 stycznia w 158 rocznicę zrywu narodowego. Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa miało skromniejszą formę.

logo olimpiadaUczniowie z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych im. Jana Pawła II w Radzyniu Podlaskim awansowali do wojewódzkiego etapu olimpiady pod hasłem „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”. W marcu powalczą o udział w ogólnopolskim finale.

radzyn mogila powstanie2Powstanie styczniowe było największym i najdłużej trwającym powstaniem narodowym. W Królestwie Polskim wybuchło 22 stycznia, natomiast na Litwie 1 lutego 1863 r. Trwało do jesieni 1864 r. obejmując swoim zasięgiem ziemie zaboru rosyjskiego.

szczepionka covidSzanowni Państwo, Mieszkańcy Radzynia Podlaskiego

Informuję, iż osoby w wieku powyżej 70 roku życia oraz osoby niepełnosprawne, które będą chciały zaszczepić się przeciw COVID-19 ale mają problemy z dotarciem do punktu szczepień, będą mogły skorzystać ze specjalnie zorganizowanego transportu.

przemysłowa małyRok 2020 upłynął pod znakiem pandemii koronawirusa, która w znacznym stopniu ograniczyła życie społeczne, kulturalne, wpłynęła na gospodarkę. Mimo to jednak w naszym mieście miały miejsce ważne wydarzenia, które kształtowały naszą rzeczywistość, niektóre otworzą perspektywy na przyszłość naszego miasta.

21 5 mln zł na pałacRok 2020 upłynął pod znakiem pandemii koronawirusa, która w znacznym stopniu ograniczyła życie społeczne, kuluralne, wpłynęła na gospodarkę. Mimo to jednak w naszym mieście miały miejsce ważne wydarzenia, które kształtowały naszą rzeczywistość, niektóre otworzą perspektywy na przyszłość naszego miasta.

500plusNowy rok przyniósł zmianę okresu rozliczeniowego w rządowym programie Rodzina 500 plus. By nie stracić ani jednego miesięcznego świadczenia na dzieci, należy złożyć wniosek najpóźniej do końca czerwca.

LegimiOd stycznia 2021r. miłośnicy literatury mogą korzystać z nowej usługi oferowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Radzyniu Podlaskim. Dla wszystkich posiadaczy aktywnej karty bibliotecznej umożliwiamy bezpłatny dostęp do aplikacji Legimi - największej bazy e-booków i audiobooków w Polsce.