Informacje

dsc 000615 kwietnia rozpoczęły się prace nad budową długo oczekiwanego przez młodych mieszkańców Radzynia skateparku. W dniu 3 kwietnia Miasto Radzyń Podlaski podpisało z firmą INŻ.-WOD-BUD Sp. z o.o. umowę na wykonanie obiektu.

img 20190418 0W wielką Środę tradycyjnie już odbyło się nabożeństwo Drogi Krzyżowej, która wiodła od kościoła Świętej Trójcy na cmentarz parafialny. Modlitwom przewodniczył proboszcz parafii Świętej Trójcy - ks. kan. Krzysztof Pawelec, rozważania przygotował Legion Maryi, a oprawę muzyczną - parafialna schola młodzieżowa.

gim2Mimo strajku nauczycieli egzaminy gimnazjalne w radzyńskich szkołach przebiegły bez zakłóceń. Dziś rozpoczynają się egzaminy ósmoklasistów. Dyrektorzy nie przewidują problemów ze skompletowaniem komisji egzaminacyjnych. Uczniom życzymy powodzenia!

um ugTrwają prace nad zmianą organizacji ruchu na ulicach Konstytucji 3 Maja i Kościuszki, tak by tym ciągiem drogowym nie poruszały się kilkudziesięciotonowe  składy, które jadąc do zakładów pracy, degradują ulice i utrudniają normalny ruch w centrum miasta.

um ugBlok socjalny z mieszkaniami o obniżonym standardzie powstanie w budynku przy ul. Budowlanych – w dawnej siedzibie Społecznego Przedsiębiorstwa Budowlanego. Obecnie trwają prace studyjne związane z przygotowaniem do opracowania projektu adaptacji.

palac goraBurmistrz Miasta Radzyń Podlaski wycofał z Zarządu Województwa Lubelskiego protest w sprawie dotacji 10 mln zł na projekt „Rokoko na Nowo”, aby móc się ubiegać o wyższe dofinansowanie. W piśmie skierowanym 27 marca do Zarządu Województwa Lubelskiego – Instytucji   Zarządzającej Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Lubelskiego zawarte jest uzasadnienie takiej decyzji. Tekst poniżej.

puk

Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych Sp. z o.o. z siedzibą przy ul. Lubelskiej 5 w Radzyniu Podlaskim informuje, że w dniu 08.04.2019 wpłynęło zgłoszenie Firmy Budowlanej Tarkowski Andrzej z Radzynia Podlaskiego w sprawie planowanego wykonania przyłącza z magistrali miejskiej do projektowanego budynku wielolokalowego w Radzyniu Podlaskim przy ul. Armii Krajowej.

Uzgodniono z Wykonawcą przyłącza termin wykonania robót w dniu 10.04.2019.

sp1 gim1Część radzyńskich placówek oświatowych, dla których organem prowadzącym jest Miasto, w poniedziałek 8 kwietnia przystąpiła do strajku. Jak zapewniają kierujący jednostkami, opieka nad dziećmi, które przychodzą do przedszkoli i szkół, jest zapewniona. Wydawane są również posiłki.

dsc 0050Na dwa tygodnie przed świętami na pl. Wolności miał miejsce Radzyński Kiermasz Wielkanocny. Impreza, która do tej pory odbywała się w pałacu Potockich, spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Zarówno mieszkańcy naszego miasta jak i wystawcy, którzy przyjechali z całej Polski by zaprezentować swoje wyroby, nie zawiedli. Na wydarzenie zaprosił burmistrz Jerzy Rębek oraz Radzyński Ośrodek Kultury.

dsc 4123Po raz dziesiąty Gimnazjum nr 1 im. Orląt Lwowskich w Radzyniu Podlaskim zorganizowało „Wielkie Wicie - Nasz i Wasz dar serca dla Dziecięcego Hospicjum im. Małego Księcia w Lublinie”.

um ugRadzyń Podlaski znalazł się w gronie 255 małych i średnich miast w Polsce, które skorzystają z nowej edycji  tzw. funduszy norweskich i EOG – poinformował burmistrz Jerzy Rębek na VII sesji Rady Miasta, która odbyła się 2 kwietnia. Nabór odbędzie się w II kwartale 2019 r., kwoty zasilenia projektów to 3-10 mln euro. Umowę, która umożliwi realizację inicjatyw w Programie „Rozwój lokalny”, podpisali 25 marca minister inwestycji i rozwoju Jerzy Kwieciński oraz ambasador Norwegii Olav Myklebust.

dsc 0029Miesiąc kwiecień jest czasem, kiedy Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy im. Zofii Sękowskiej w Radzyniu Podlaskim kładzie mocniejszy nacisk na problematykę osób chorych na autyzm i borykających się z innymi niepełnosprawnościami.

NIKNajwyższa Izba Kontroli pozytywnie oceniła wykorzystanie przez Urząd Miasta Radzyń Podlaski środków na dofinansowanie budownictwa socjalnego oraz dotacji na realizację zadań z zakresu wychowania przedszkolnego. „Otrzymane środki finansowe zostały wykorzystane zgodnie z przeznaczeniem i prawidłowo rozliczone” - czytamy w Wystąpieniu Pokontrolnym, które wpłynęło do Urzędu Miasta 1 kwietnia br.