Informacje

herbPosiedzenie Komisji Zdrowia i Kultury Fizycznej, poświęcone zostało dyskusji nad rozdziałem środków dla klubów sportowych w ramach "Otwartego konkursu ofert dla organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego”. Wnioski sformułowane na komisji zostały przekazane do burmistrza, jeden z nich – w sprawie bezpłatnego korzystania z pływalni AQUA–MIŚ zawodników klubu Technik–Orion z grup sportowych został już zrealizowany.

03Święta Bożego Narodzenia to czas niezwykły związany z tradycjami i obrzędami. W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa.

dsc 0006Na rewitalizację Pałacu Potockich Radzyń po raz pierwszy uzyskał pieniądze bezpośrednio z budżetu państwa. Jest to kwota 1 600 000 zł. Zainicjowane zostały też działania w celu pozyskania środków z Funduszy norweskich. Informacje tę przekazali parlamentarzyści: Senator RP Grzegorz Bierecki oraz Poseł na Sejm RP Janusz Szewczak podczas konferencji prasowej, która odbyła się 6 stycznia w sali konferencyjnej Urzędu Miasta.

dsc 0021Podczas grudniowej sesji Rady Miasta (28.12) burmistrz miasta Jerzy Rębek wraz z przewodniczącym Rady Miasta Adamem Adamskim, wręczyli akt mianowania na kolejny wyższy stopień nauczycielski.

dsc 0072W uroczystość Objawienia Pańskiego ulicami Radzynia już po raz piąty przeszedł Orszak Trzech Króli. - Bóg w osobie Jezusa Chrystusa przyszedł do każdego człowieka – do ludzi prostych i ubogich jak pastuszkowie oraz wykształconych i możnych jak mędrcy- królowie, do narodu wybranego i ludów zamieszkujących wszystkie kontynenty – mówił proboszcz parafii pw. Trójcy Świętej, nawiązując do tegorocznego hasła orszaku.

01„Jak co roku o tej porze, święta do nas się zbliżają, z tej okazji przedszkolaki przedstawienie dla Was mają”...

W dobrym przeżyciu Bożego Narodzenia pomaga świadome pielęgnowanie tradycyjnych zwyczajów i rytuałów świątecznych. Jednym z nich są Jasełka, czyli widowisko o Bożym Narodzeniu, którego treścią była historia narodzenia Pana Jezusa.

dsc 0058Z Robertem Mazurkiem nowo powołanym dyrektorem Radzyńskiego Ośrodka Kultury rozmawia Anna Wasak.