Informacje

chron pszczolyWiosna to czas kwitnienia roślin uprawnych i dzikorosnących oraz związanego z tym procesu zapylania przez pszczoły i inne owady. W praktyce rolniczej i ogrodniczej jest to okres intensywnych prac, w tym przeprowadzania przez mieszkańców miast i wsi wielu zabiegów związanych z ochroną roślin. Stosowanie środków ochrony roślin z zachowaniem zasad bezpieczeństwa nie stwarza zagrożenia dla zdrowia ludzi, zwierząt i środowiska. Wymaga jednak wiedzy, doświadczenia i ostrożności ze strony osób wykonujacych te zabiegi.

oświetlenie małyW procesie wymiany oświetlenia ulicznego z lamp sodowych na ledowe pojawiły się trudności. Powodem był brak dobrej komunikacji z pierwotnie wyłonionym inspektorem nadzoru, który miał z ramienia Miasta Radzyń Podlaski prowadzić nadzór nad tą inwestycją. Jak informował burmistrz Jerzy Rębek na ostatniej sesji Rady Miasta (25.05) pod koniec kwietnia Miasto rozwiązało umowę z poprzednim inspektorem nadzoru, zostały mu naliczone kary umowne za niesolidne wywiązywanie się z obowiązków.

urzad miastaZ dniem 7 czerwca 2021 r. Urząd Miasta Radzyń Podlaski wznawia bezpośrednie przyjmowanie interesantów na stanowiskach pracy.
Prosimy o zachowanie środków bezpieczeństwa określonych w powszechnie obowiązujących aktach prawnych, a więc: zakrywanie ust i nosa przy pomocy maseczki podczas pobytu na terenie urzędu; dezynfekcję rąk oraz zachowywanie bezpiecznej odległości. Dopuszczalna liczba interesantów przebywających, w tym samym czasie, w jednym pomieszczeniu nie może być większa niż 1 osoba na jedno stanowisko obsługi.

konkurs foto 2Z racji na odnotowane w ostatnim czasie spore zainteresowanie konkursem fotograficznym "Miasto moje a w nim..." organizatorzy czyli Miasto Radzyń Podlaski oraz Radzyński Ośrodek Kultury postanowili przedłużyć termin nadsyłania prac do 30 czerwca br.

pałac remont małyRozpoczęły się prace związane z realizacją projektu „Poprawa stanu infrastruktury zespołu pałacowo-parkowego i obszaru miejskiego w Radzyniu Podlaskim”. Przetarg na rewitalizację korpusu głównego i dziedzińca honorowego wygrała firma LUBREN z Lublina, która od kilku dni prowadzi prace. Teren budowy jest ogrodzony. O aktualnych i przyszłych działaniach związanych z rewitalizacją naszej Perły – rozmowa z Prezesem Zarządu firmy LUBREN Wojciechem Wereskim.

prezydent9Przed pięciu laty, 31 maja 2016 roku na zaproszenie burmistrza Jerzego Rębka nasze miasto odwiedził Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Sebastian Duda. Ta historyczna wizyta Głowy Państwa miała związek z obchodami Dnia Samorządu Terytorialnego. Podczas wspaniałego przemówienia, które następnie cytowały najważniejsze media w kraju, padło wiele ważnych i mocnych słów. Na dziedzińcu Pałacu Potockich zgromadziło się ok. 2 tys.mieszkańców miasta i powiatu.

rondo skarbowkaPrzygotowania do budowy ronda u zbiegu ulic Jana Pawła II, Lubelskiej i Sitkowskiego (przy Urzędzie Skarbowym) idą pełną parą. - Mamy wstępną akceptację ze strony Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków – informował burmistrz Jerzy Rębek. - Projekt wykonuje zarząd Dróg Powiatowych w Radzyniu Podlaskim. Gdy będzie gotowy, zaprezentujemy go i przystąpimy do realizacji.

parking palacW związku z rewitalizacją Rynku i koniecznością zamknięcia terenu byłego dworca PKS jako placu budowy, utworzony został parking przy skrzyżowaniu Grobli Kasztanowej z ul. Parkową. W obecnym stanie jest gotowy do użytku. Zostanie tam wkrótce zainstalowany monitoring, aby pozostawione pojazdy były bezpieczne. Koszt wykonania parkingu wyniósł ok. 70 tys zł.