Informacje

prawa miejskie31 marca 1468 przywilejem nadanym przez Kazimierza Jagiellończyka Radzyń został lokowany na prawie magdeburskim. Od tego momentu liczy się jego historia. Nadanie praw miejskich zawdzięczamy Grotowi z Ostrowa, dzierżawiącemu tutejsze włości zaledwie kilkanaście lat (1460-1473). Zapisał się on z tej racji złotymi zgłoskami w dziejach naszej miejscowości, choć tak krótko nią władał.

03Prace związane z budową drogi otwierającej tereny przemysłowe położone przy drodze krajowej nr 19, roboczo zwanej ulicą Przemysłową, rozpoczęły się na początku marca 2020 roku. Prace przebiegają zgodnie z planem.

scania 0638W piątek 13. marca do szeregów radzyńskiego taboru autokarowego dołączył nowy, tym razem trzyosiowy pojazd marki Scania Irizar i6s. Jak podkreśla prezes Adam Frączek, radzyński PKS to jedyne miejskie przedsiębiorstwo w Polsce, które może pochwalić się tego typu pojazdem.

herbW związku z zaistniałą sytuacją i wystąpieniem kolejnych przypadków koronawirusa na terenie naszego kraju oraz województwa lubelskiego, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców miasta, zwracam się z apelem o ograniczenie do niezbędnego minimum wizyt w Urzędzie Miasta Radzyń Podlaski i miejskich jednostkach organizacyjnych.

przemyslowa008Rozpoczęły się prace związane z budową drogi otwierającej tereny przemysłowe położone przy drodze krajowej nr 19, roboczo zwanej ulicą Przemysłową. Obecnie prowadzone są prace ziemne, wycięto drzewa kolidujące z przebudową. W związku z rozpoczętymi pracami wprowadzona została czasowa organizacja ruchu.

dsc 0234Stanowisko samorządów w sprawie inwestycji w linie kolejowe 30 i 631 zostało przyjęte na zakończenie konferencji pt. "Rozwój kolei w województwie lubelskim", która odbyła się 6 marca w sali konferencyjnej Urzędu Miasta Radzyń Podlaski. Dokument podpisany przez uczestniczących w konferencji samorządowców został przesłany do Wicepremiera Rządu RP Jacka Sasina oraz Ministra Infrastruktury Andrzeja Adamczyka.

wy 20200302 051 marca obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych – święto państwowe ustanowione dla upamiętnienia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Z tej okazji w całej Polsce dobywają się akcje i uroczystości patriotyczne poświęcone Żołnierzom Wyklętym.

p1010164Z okazji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w kościele pw. Świętej Trójcy 1 marca została odprawiona Msza św. w ich intencji i w intencji Ojczyzny. Po Eucharystii przy budynku byłego aresztu i katowni Gestapo i UB mieszczącego się na ul. Warszawskiej 5a. odbył się Apel Poległych i złożone zostały wieńce pod tablicą pamiątkową.