Informacje

p1010425Dwie umowy: na rewitalizację placu publicznego Rynek oraz na przebudowę fragmentu ulicy Jana Pawła II zostały podpisane 20 kwietnia w Urzędzie Miasta. Rewitalizację Rynku przeprowadzi firma SORTED Sp. z o.o. z Piaseczna, którą na spotkaniu reprezentował prezes Paweł Kozłowski, przebudową fragmentu ulicy bezpośrednio przylegającego do Rynku, zajmie się Firma Budowlana DOROTEX ze Stasinowa, należąca do Janusza Zająca, który podpisał umowę w UM. Miasto reprezentował burmistrz Jerzy Rębek.

Przemysłowa3małeDo Urzędu Miasta w Radzyniu dotarł list o następującej treści: - 13 kwietnia 2021 r. stacja TVN w programie Fakty wyemitowała materiał informacyjny dot. przygotowanej i zrealizowanej przez Państwa samorząd drogi (Przemysłowej). Oceniam go jako zwykły widz i osoba niemająca związku ze sprawą, za to jako znająca specyfikę pobudzania inwestycji w samorządzie, jako szkodliwy i prześmiewczy. Dobrano informacje pod tezę jakoby o rozrzutności władz lokalnych, braku uzasadnienia itd. Wszystko to, by obśmiać wykonaną drogę.

woda małyO opracowanie projektu budowlanego i budowę instalacji kanalizacyjnej i wodociągowej na powstającej ulicy – bocznej od ul. Powstania Styczniowego - oraz o nadanie jej nazwy wnioskował radny Dariusz Bilski

skatepark małyPracownicy Urzędu Miasta skontrolowali stan skateparku i nie stwierdzili usterek, w szczególności zagrażających użytkownikom. Kontrola była efektem wniosku radnego Mariusza Szczygła, który przekazał sygnały od korzystających ze skateparku o pękającym betonie i uszkodzonej rampie.

173740820 5357418470997531 743660370916143055 nDzienny Środowiskowy Dom Samopomocy zorganizował ponownie akcję "ZGRANA PAKA". Personel ośrodka nieustannie stara się wychodzić z nowymi inicjatywami.

eUS banner 1920x1080Wiele spraw z urzędem skarbowym można już załatwić on-line, m.in. przez serwis e-Urząd Skarbowy. Jeśli musisz przyjść do urzędu skarbowego, umów wcześniej wizytę. Obie usługi dostępne są na podatki.gov.pl. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

formy zdalne dla gminUrząd Statystyczny w Lublinie przypomina, że samospis w kwietniu realizowany będzie wyłącznie przez formy zdalne: przez internet za pomocą aplikacji spisowej lub przez telefon dzwoniąc na infolinię. Rachmistrzowie telefoniczni rozpoczną pracę od 4 maja 2021 roku. Wywiady bezpośrednie realizowane przez rachmistrzów zostały wstrzymane do odwołania.

Przemysłowa3małeW związku z materiałem, jaki pojawił sie ostatnio w mediach, krytykującym ul. Przemysłową, przypominamy, że jest to droga, której budowy od lat domagał się położony obok zakład - Fabryka Narzędzi Chirurgicznych B. BRAUN, aby móc rozszerzyć działalność. Droga została wybudowana również w tym celu, by rozszerzyć istniejącą tu dzielnicę przemysłową.