Informacje

hcvWojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej zaprasza mieszkańców miasta Biała Podlaska oraz powiatów: bialskiego, radzyńskiego, parczewskiego, włodawskiego i łukowskiego w wieku 35-75 lat na bezpłatne badania przesiewowe krwi na obecność wirusa HCV, w kierunku wczesnego rozpoznania wirusowego zapalenia wątroby typu C (WZW C).

czyste powietrzeMiasto Radzyń Podlaski informuje, że biuro Programu "Czyste Powietrze" w najbliższą środę będzie zamknięte. Dyżur będzie pełniony w czwartek tj. 23 stycznia 2020 r.

burmistrzRozmowa z Burmistrzem Miasta Radzyń Podlaski Jerzym Rębkiem.

ZGLZarządzeniem Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski z dniem 1 stycznia 2020 roku nastąpiła zmiana na stanowisku dyrektora Zakładu Gospodarki Lokalowej. Miejsce Marka Niewęgłowskiego w drodze awansu wewnętrznego zajął Tomasz Piotrowicz.

dsc 0095Uroczystą Mszą świętą odprawioną 9 stycznia br. w kościele pw. Trójcy Świętej w intencji całej społeczności szkolnej, Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim rozpoczęła Dzień Patrona - Bohaterów Powstania Styczniowego.

labedzObecnie na stawach są 3 łabędzie. Są to ptaki dzikie, wolno żyjące, nieprzypisane do radzyńskich stawów, bywają widziane też na Cegielni, w Borkach i w Ustrzeszy.

herbPoniżej prezentujemy inwestycje, które miasto zrealizowało/zakończyło w 2019 roku.

p1010054Przez Radzyń Podlaski w Uroczystość Objawienia Pańskiego przeszedł Orszak Trzech Króli. Obchody rozpoczęły się od Mszy św. w kościele pw. Świętej Trójcy, koncelebrowanej przez proboszcza - ks. kan. Krzysztofa Pawelca oraz ks. Michała Goska z parafii Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, który też wygłosił homilię.