Informacje

dsc06749Na warsztatach z malarstwa akwarelowego podczas Akcji Lato, uczestnicy zapoznali się z podstawowymi metodami malarskimi m.in. metodą mokre na mokre, mokre na suche, zastosowaniem soli oraz płynu maskującego.

remont armii krajowejWykonawca robót budowlanych zwrócił się z prośbą o przedłużenie terminu zamknięcia odcinka ul. Armii Krajowej od ul. Traugutta do ul Jana Pawła II do dnia 15 sierpnia 2024 r.

Do wyżej wskazanego terminu Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych zobligowało się wykonać wszelkie prace brukarskie związane z ustawieniem nowych krawężników oraz ułożeniem nowej nawierzchni z kostki brukowej na chodnikach.

img 0646Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna im. Z. Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim - po raz trzeci - głosami czytelników i dzięki ich zaangażowaniu, w ogólnopolskiej akcji "KINDER MLECZNA KANAPKA - PRZERWA NA WSPÓLNE CZYTANIE" otrzymała nagrody. Placówka, dzięki swoim sympatykom pozyskała: 3 pufy - leżanki, stoliczek z krzesełkami do kącika dla dzieci oraz książki.

herb

W dniu 28 czerwca 2024 r. uchwałą Nr III/21/2024 Rady Miasta Radzyń Podlaski został przyjęty „Gminny Program Rewitalizacji Miasta Radzyń Podlaski na lata 2022-2030”.

fundusze unijneMasz pomysł na swój pierwszy biznes, ale nie wiesz skąd uzyskać dofinansowanie? Jesteś przedsiębiorcą/osobą pracującą bądź osobą bezrobotną i chcesz się dowiedzieć gdzie można uzyskać wsparcie na szkolenia/podniesienie kwalifikacji korzystając z dofinansowania z Unii Europejskiej? Chcesz się dowiedzieć w jaki sposób i skąd pozyskać środki na inwestycje dla swojej firmy?

damian ukejeAkcja Lato z Radzyńskim Ośrodkiem Kultury rozpocznie się 7 lipca koncertem Damiana Ukeje! (Niebawem więcej szczegółów o programie lipcowym Akcji Lato). Tymczasem poniżej przedstawiamy sylwetkę pierwszego wakacyjnego gościa.

plakat kreska plamaRadzyński Ośrodek Kultury, Parafia Świętej Trójcy w Radzyniu Podlaskim oraz Urszula Sawiuk zapraszają na wystawę prac dziecięco - młodzieżowej grupy akwarelowej. Wernisaż odbędzie się 30 czerwca o godzinie 16:00 w Pałacu Potockich w Radzyniu Podlaskim.

Akwarelowa dziecięco - młodzieżowa grupa Urszuli Sawiuk jest jedną z największych i najprężniej działających formacji malarskich woj. lubelskiego. Swoim zasięgiem obejmuje: powiat parczewski, bialski oraz radzyński. Grupa liczy blisko 100 uczniów malarstwa w wieku 7-16 lat, których łączy pasja tworzenia w wyjątkowej i trudnej technice akwareli.

seanse dorosliRadzyński Ośrodek Kultury zaprasza na seanse filmowe dla dorosłych. Równolegle z filmami dla dzieci będziemy wyświetlać filmy przeznaczone dla kinomanów bardziej dojrzałych.

Kino dla dorosłych - dziedziniec Pałacu Potockich, kino dla dzieci - łączka za Pałacem Potockich.

Zapraszamy!!!

dsc05506Warto było czekać na ten wyjątkowy dzień. Tym razem pogoda zafundowała nam wspaniałe słoneczne popołudnie. Liczne atrakcje od zabawy z animatorami, zajęcia plastyczne, gry i zabawy po ściankę wspinaczkową, dmuchańce, karuzelę, wielką kulę w której można było poczuć się jak w statku kosmicznym! Nie zabrakło ciasteczek, waty cukrowej, popcornu, kiełbasek z grilla a wszystko to za zupełną darmochę!!!

Wakacyjne Warsztaty WokalneAgnieszka Kadłubowska, Radzyńskie Towarzystwo Muzyczne im. K. Lipińskiego oraz Radzyński Ośrodek Kultury zapraszają na Wakacyjne warsztaty wokalne dla dzieci, młodzieży i dorosłych z terenu Powiatu Radzyńskiego. Są to kompleksowe zajęcia mające na celu rozwijanie umiejętności śpiewu i interpretacji muzycznej uczestników w różnym wieku i na różnych poziomach zaawansowania. To pięć dni intensywnej pracy, ale i zabawy głosem, których celem jest uwrażliwienie uczestników na muzykę, kształtowanie dobrych nawyków wokalnych i prawidłowego oddechu, uwalnianie blokad oraz aktywizacja kulturalna mieszkańców Powiatu Radzyńskiego.
Zajęcia prowadzone będą w formie lekcji indywidualnych i grupowych przez doświadczoną, czynnie koncertującą artystkę Agnieszkę Kadłubowską (radzyniankę) – sopranistkę, solistkę operową, absolwentkę Wydziału Wokalno-Aktorskiego w klasie śpiewu oraz Wydziału Instrumentalnego w klasie gitary klasycznej Akademii Muzycznej im. G. i K. Bacewiczów w Łodzi.

wycieczka grabniak ppn 31 of 222 1W drugim semestrze mijającego roku szkolnego w I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim realizowany był projekt o charakterze profilaktycznym „Impuls: wyzwolić energię!”. Wzięły w nim udział klasy 1a, 1f, i 3b.

wystawa lubarskiWystawa Mirosława Lubarskiego-"Poza Ścieżkami: Bhutan, Iran i Sudan Południowy", Rynek (obok fontanny) – Radzyń Podlaski. Wystawę można oglądać od piątku 21 czerwca 2024 roku. Zaprasza Radzyński Ośrodek Kultury, współpraca Kazimierski Ośrodek Kultury Promocji i Turystyki, Centrum Kultury w Lublinie.

herb

Unieważnienie otwartego naboru partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach Działania 8.5 Usługi społeczne

W oparciu o zapisy pkt VII. Termin składania ofert Ogłoszenia otwartego naboru partnera w celu wspólnej realizacji projektu w ramach Działania 8.5 Usługi społeczne z dnia 17.06.2024 r., Miasto Radzyń Podlaski unieważnia postępowanie w sprawie naboru Partnera.

parking rynekOd 29 maja br. na zrewitalizowanym Rynku pojawiły się nowe miejsca parkingowe. To efekt starań radnego Mariusza Szczygła, który jeszcze w poprzedniej kadencji apelował o usunięcie betonowych donic stojących od strony wjazdu do Szkoły Podstawowej nr 1.

ul.armii zamknietaWykonawca robót budowlanych przy ul. Armii Krajowej informuje, że od jutra tj. 5 czerwca do 5 lipca 2024 r. zamknięty będzie odcinek ul. Armii Krajowej od ul. Pocztowej do ul. Jana Pawła II. Utrudnienia będą spowodowane wykonywaniem głębokich wykopów pod budowę nowej sieci kanalizacji sanitarnej na całej szerokości jezdni remontowanego odcinka drogi.

bozena lecykW środę 29 maja br. burmistrz Jakub Jakubowski powołał na stanowisko zastępcy burmistrza Bożenę Lecyk, byłą radną Rady Miasta kadencji 2014-2018 i 2018-2024.