Burmistrz odpowiada

burmistrzWysoka ocena wiarygodności kredytowej Radzynia to potwierdzenie dobrej kondycji finansowej Miasta. Także dowód odpowiedzialnego i racjonalnego zarządzania środkami publicznymi przez samorząd. Dla mieszkańców Radzynia oznacza to poczucie bezpieczeństwa i szanse na realizację potrzebnych inwestycji.

Poniżej wywiad z burmistrzem Jerzym Rębkiem.

03Wywiad z Burmistrzem Miasta Radzyń Podlaski Jerzym Rębkiem na temat odznaczenia Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Tym razem burmistrz Radzynia odpowiada na zarzuty dotyczące przeprowadzenia na początku kadencji audytów w jednostkach miejskich, ul.Podlaskiej oraz nowych inwestorów.

Dziś Burmistrz Miasta Jerzy Rębek odpowiada na pytania radzynian w sprawie oczyszczenia dna Białki, żywopłotów na Bulwarach i Grobli Paradnej, ograniczenia ruchu ciężkich  pojazdów na ulicy Parkowej.

W dzisiejszej rubryce "Burmistrz odpowiada" poruszamy kilka tematów sygnalizowanych przez mieszkańców naszego miasta. Są to: zieleń miejska, kosze na śmieci, toalety przy cmentarzach, barierki na ścieżce rowerowej, poczekalnia na dworcu PKS, schronisko dla zwierząt. 

Jerzy RębekNa adres Urzędu Miasta od połowy lipca do dziś, a więc przez około 3 tygodnie, wpłynęły zapytania od 145 mieszkańców. Niektóre listy zawierają po kilka pytań, niektóre zapytania i uwagi powtarzają się w kilku mailach. Wielość pytań, postulatów jest wielka. Świadczy to o wielości potrzeb, niezałatwionych spraw, ale i o wielkim zaufaniu mieszkańców Radzynia do obecnych władz.

W okresie wakacyjnym częściej spotykamy w naszym mieście przyjezdnych, którzy chcieliby poznać miasto, cały rok przybywają osoby, chcące załatwić określone sprawy w różnych instytucjach i urzędach. Nasi Czytelnicy słusznie zauważyli brak w Radzyniu Miejskiego Systemu Informacji. Zastrzeżenia wielu osób budzi sposób funkcjonowania Punktu Informacji Turystycznej, znajdującego się na piętrze we wschodnim skrzydle Pałacu Potockich, gdzie trudno jest dotrzeć osobie "z ulicy".

Burmistrz odpowiada na pytania radzynian # 4Dziś Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek odpowiada na pytania mieszkańców Radzynia o  możliwości stworzenia strefy gospodarczej na Maryninie, budowy kąpieliska na radzyńskim zalewie oraz  dotyczące kina cyfrowego.