dron palacDziwna sprawa, że radny Jakub Jakubowski z takim zapałem sprzeciwia się sprzedaży działek znajdujących się w pobliżu pałacu, na których stoją szpecące otoczenie zabudowania poprzemysłowe po PUK, powołując się na rzekomą bonifikatę i jednocześnie był i jest zwolennikiem sprzedaży Pałacu Potockich, ze stanowiącym ewenement w Europie zestawem rzeźb Redlera (nie tak dawno deklarował to po raz kolejny na łamach „Wspólnoty”).

Przecież przed kilkoma laty chciano zabytek europejskiej klasy sprzedać z rzeczywiście wielką bonifikatą, za symboliczną kwotę: pałac z parkiem i stawami sprzedano by za wartość większej kamienicy. Mieszkańcy nie mieliby swobodnego wstępu na teren prywatny. Słyszało się wówczas głosy: „A sprzedać do w ch...ę”, także takie, że Pałac Potockich nadaje się tylko do rozbiórki, że jest nic niewartą „wydmuszką”. Przeciw temu Jakub Jakubowski - kreator radzyńskiej kultury - nie protestował. Był za. Przypomnijmy, że to ówczesny poseł, a dzisiejszy burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek stanął na czele tych, którzy obronili europejskiej klasy zabytek przed sprzedażą z wielką bonifikatą!!!

O co więc chodzi? O amnezję czy hipokryzję radnego Jakubowskiego?

Przy sprzedaży działek na ul. Parkowej skandalu nie ma, skandaliczne i „szokujące” są insynuacje radnego Jakubowskiego, wypisywane przez niego na jego blogu. Panie Radny, takie cuda, o jakich Pan pisze, to nie w tej kadencji!

Ale radny swój cel osiągnął, o czym świadczą zjadliwe komentarze. Szkoda, że mieszkańcy Radzynia, tak łatwo ulegają manipulacjom.