hala sp2W sierpniu br. zakończą się prace związane z budową sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 na ul.Chmielowskiego. Od nowego roku szkolnego dzieci będą mogły korzystać także z innych pomieszczeń: pracowni komputerowej z 15 stanowiskami oraz dodatkowej sali lekcyjnej.

Obecnie trwają prace związane z wykończeniem elewacji, a otoczenie utwardzane jest kostką brukową. Wewnątrz prowadzone są roboty malarskie, układane są glazury. Całość zostanie ukończona zgodnie z planem – w sierpniu 2018 roku.

W zakres inwestycji weszła sala gimnastyczna o powierzchni 288 m2 (wymiary: 12m x 24m), gdzie znajdą się boiska do koszykówki, siatkówki, piłki ręcznej. Będzie też możliwość przedzielenia sali kotarą, co pozwoli na prowadzenie zajęć jednocześnie dla dwóch grup. Na parterze znajdzie się zaplecze sanitarne i magazynek sprzętu sportowego, a na piętrze – dwie sale: informatyczna z 15 stanowiskami komputerowymi oraz jedna sala lekcyjna.

Część dobudowana jest połączona z głównym budynkiem szkoły. Jednak będzie możliwość udostępniania obiektu sportowego dla różnych zorganizowanych grup po zakończeniu zajęć lekcyjnych i zamknięciu szkoły. - Pan Burmistrz zasugerował takie rozwiązanie, gdyż sala sportowa znajduje się na dużym osiedlu, gdzie mieszka wiele rodzin z dziećmi. Są już oferty prowadzenia zajęć przez różne kluby sportowe. Chętni do uczestnictwa w takich zajęciach będą mieli blisko, a rodzice nie będą musieli dowozić na nie dzieci – mówi Łukasz Mazurek - inspektor w Wydziale Rozwoju Gospodarczego UM.