Grupa młodzieży z Ośrodka Szkolno - Wychowawczego dla Głuchych w Warszawie odwiedziła Radzyń Podlaski aby pomóc podopiecznym Stowarzyszenia na Rzecz Zwierząt „Podaj łapę”. W akcji wzięło udział 11 podopiecznych ośrodka wraz z opiekunami.

Ta bardzo oryginalna charytatywna akcja na rzecz bezdomnych zwierząt, składała się z dwóch etapów. Pierwszym była zbiórka karmy i akcesoriów dla psiaków. Uzbierano ponad 130 kg karmy.

Drugi etap odbył się w Radzyniu Podlaskim. 30 listopada, uczniowie wraz z opiekunami: Anną Antos, Agatą Jasińską oraz Pawłem Jasińskim przyjechali do Radzynia, aby zbudować budy.

Pogoda nie sprzyjała działaniom. Było bardzo zimno, padał śnieg, wiał wiatr i pomimo pracy w garażu wszystkim zimno dało się we znaki. Pomimo tego, przedsięwzięcie zakończyło się sukcesem! Udało się zbudować jedną dużą budę, zaś średnia i mała są prawie gotowe, ale z powodu późnej pory i konieczności powrotu majsterkowiczów do Warszawy będą dokończone przez radzyńskich wolontariuszy.

Dzięki wsparciu Wandy Bożyk, która przygotowała wspaniałe potrawy, stowarzyszenie mogło poczęstować spracowanych przyjezdnych obiadem i kolacją. Justyna Kozłowska, Anna Mazur i Anna Suchora upiekły pyszne ciasta. Łukasz Tabisz cały czas wspierał konstruktorów i był fotoreporterem. Akcję wsparła też Agnieszka Grabowska - Zielant, która zakupiła pokaźną rolkę papy i specjalne gwoździe. Gospodynią tego wydarzenia była Katarzyna Zańko, która przekazała materiały do wykonania bud oraz udostępniła swój dom i garaż dla wolontariuszy.

Młodzież i ich opiekunowie na pożegnanie otrzymali gadżety ufundowane przez radzyński Urząd Miasta. Wszystkim zaangażowanym w akcję bardzo gorąco dziękujemy!

 

02
08
10