Komunikaty/Ogłoszenia

herbZarządzenie nr 36 Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski z dnia 12 maja 2022 r. w sprawie Regulaminu ofert dla organizacji pozarządowych i podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego na realizację w 2022 r. zadań w zakresie profilaktyki i rozwiązywania problemów alkoholowych.

dzien strazakaFunkcjonariusze i Pracownicy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Radzyniu Podlaskim! Druhny i Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych Powiatu Radzyńskiego!

Z okazji Dnia Strażaka, obchodzonego we wspomnienie Patrona – św. Floriana, pragnę skierować do Państwa słowa głębokiego szacunku i szczerej wdzięczności za codzienną, odpowiedzialną i niezawodną służbę oraz gotowość do niesienia pomocy w każdej trudnej sytuacji.

akademia radzyńskaAkademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II, filia w Radzyniu Podlaskim zaprasza do uczestnictwa w rekrutacji. Oferowane są dwa kierunki studiów: Pielęgniarstwo i Ratownictwo medyczne. Zgłoszenia przyjmowane są od osób posiadających wykształcenie średnie (matura). Rekrutacja opierać się będzie na wynikach matur, nie są przewidziane dodatkowe egzaminy. Oferta skierowana jest zarówno do tegorocznych, jak i wcześniejszych maturzystów, także osób już pracujących, które chciałyby podnieść dotychczasowe lub zdobyć nowe kwalifikacje zawodowe.

ankieta grafikaNa prośbę Instytutu Rozwoju Wsi i Rolnictwa PAN zamieszczamy informację o prowadzonych przez tę instytucję badań, jak pandemia wpłynęła na życie osobiste, zawodowe i społeczne ludności Polski. W informacji poniżej znajduje się linkt do ankiety. Wypełnienie jej przez Państwa "pozwoli na szerokie spojrzenie na problem badawczy i - co szczególnie ważne - przyczyni się do możliwie najwyższej reprezentatywności grupy badawczej. Zachęcamy do zainteresowania się ankietą.

ukraina zbiórka 2mSzanowni Państwo! Mieszkańcy Radzynia i Powiatu Radzyńskiego!

Pragnę wyrazić słowa najwyższego uznania i szczerej wdzięczności za Państwa postawę i za wszelkie formy pomocy niesionej uchodźcom z ogarniętej wojną Ukrainy.

plakatRadzyński Ośrodek Kultury i działające przy nim Radzyńskie Stowarzyszenie „Podróżnik” zapraszają na spotkanie autorskie z Magdaleną Genow wokół książki „Bułgaria. Złoto i rakija”. Wydarzenie, odbywające się w ramach 39. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”, rozpocznie się 22 kwietnia o godz. 18.00 w sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury (ul. Jana Pawła II 4). Wstęp wolny.

Bułgaria kojarzy nam się przede wszystkim z wczasami w PRL-u. Na wakacjach w Złotych Piaskach popijano pomarańczowy schweppes, a na pamiątkę każdy pakował do torby koniak Słynczew Briag. Kwitł nie tylko handel wymienny, ale także nawiązywały się wieloletnie przyjaźnie. A jaka jest współczesna Bułgaria? – Podczas spotkania w Radzyniu podróżniczka Magdalena Genow przedstawi nieznane oblicze jednego z najciekawszych krajów Europy. Poprowadzi nas mało uczęszczanymi szlakami, zmierzy się z mitami, uwiedzie znajomością miejsca i kultury – powiedział nam Robert Mazurek, dyrektor Radzyńskiego Ośrodka Kultury.

akademia radzyńskaAkademia Bialska Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II, filia w Radzyniu Podlaskim od 1 kwietnia zaprasza do uczestnictwa w rekrutacji. Oferowane są dwa kierunki studiów:
Pielęgniarstwo i Ratownictwo medyczne. Zgłoszenia: tel. 83-344-99-30, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

lisPowiatowy Lekarz Weterynarii w Radzyniu Podlaskim informuje o wiosennej akcji szczepień lisów przeciwko wściekliźnie, która planowana jest w dniach 7 - 9 kwietnia 2022 r.

<< KOMUNIKAT >>

luwPowiatowy Lekarz Weterynarii w Radzyniu Podlaskim przesyła Rozporządzenie nr 6 Wojewody Lubelskiego w sprawie zwalczania wścieklizny na terenie powiatu opolskiego, puławskiego, ryckiego, łukowskiego, kraśnickiego, lubelskiego, lubartowskiego i radzyńskiego dla posiadaczy psów i kotów.

flaga ukrainaMiasto Radzyń Podlaski wspólnie z Parafialnym Zespołem „Caritas” działającym przy Parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim oraz radzyńskimi parafiami organizują pomoc dla uchodźców z Ukrainy. Miasto zapewnia zakwaterowanie oraz wyżywienie.

ukraina zbiórka2mMiasto Radzyń Podlaski organizuje zbiórkę darów rzeczowych dla uchodźców z Ukrainy. Od najbliższego poniedziałku (28.02) do Radzyńskiego Ośrodka Kultury (ul. Jana Pawła II 4), można przynosić żywność długoterminową, kosmetyki, chemię, środki opatrunkowe, koce i śpiwory. Szczegóły na plakacie poniżej.

ukraina 1mRadzyń przygotowuje się do przyjęcia grupy 100 uchodźców z Ukrainy. Miejsca ich pobytu są już gotowe. Osoby, które mogą i chciałyby pomóc w kwestii wsparcia ich przebywania w naszym miescie proszone są o kontakt z Urzędem Miasta (od poniedziałku - tel. 83 351-24-60). W pierwszej kolejności potrzebne będą dary rzeczowe. Przede wszystkim trwałe artykuły spożywcze (kasze, makarony, konserwy itp.), woda, środki czystości,nowa pościel, ręczniki. 

herbBurmistrz Miasta Radzyń Podlaski działając w oparciu o art. 39 ust. 1 oraz art. 54 ust. 2 ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 2373, z późn. zm.), w związku z art. 6a ustawy o zasadach prowadzenia polityki rozwoju (t.j. Dz. U. z 2021 r., poz. 1057) podaje do publicznej wiadomości informację o rozpoczęciu procedury udziału społeczeństwa w ramach strategicznej oceny oddziaływania na środowisko projektu Strategii Rozwoju Ponadlokalnego Gmin i Powiatu Radzyńskiego na lata 2021-2027 z perspektywą do 2035.

komisja mkrpaPrzy kościele Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim w budynku dawnej zabytkowej plebanii przy ulicy Ostrowieckiej 1 ma swoją siedzibę Punkt Informacyjno-Konsultacyjny dla osób doświadczających problemu alkoholowego i przemocy w rodzinie.

fotowoltaika czysteInformujemy, że jutro tj. 16 lutego (środa) Biuro Programu "Czyste Powietrze" będzie nieczynne. Mieszkańcy będą przyjmowani za tydzień, w stałym terminie. Ponadto przypominamy, że biuro działa także w poniedziałki od 16:00 do 18:00, pokój nr 113 (I piętro), tel. 666 323 646.
Zapraszamy!