Komunikaty/Ogłoszenia

zdrowie małyZ okazji przypadającego 7 kwietnia Światowego Dnia Służby Zdrowia wyrazy szczerego uznania oraz wdzięczności za codzienny  trud ratowania zdrowia i życia chorym pragniemy złożyć lekarzom, pielęgniarkom i pielęgniarzom, położnym, ratownikom medycznym, diagnostom laboratoryjnym, rehabilitantom i farmaceutom, pracownikom administracyjnym. Dziękujemy za profesjonalną pomoc, życzliwość, cierpliwość okazywaną chorym.

Spot reklamowy OW NFZ w sprawie szczepień cz.1
Spot reklamowy OW NFZ w sprawie szczepień cz.1
Spot reklamowy OW NFZ w sprawie szczepień cz.2
Spot reklamowy OW NFZ w sprawie szczepień cz.2

Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia zachęca do rozpowszechniania akcji informacyjno - edukacyjnej dotyczącej szczepień przeciwko Covid 19. Cała kampania społeczna potrwa do 11 kwietnia. Spoty są w pełni dostępne dla osób z niepełnosprawnościami (napisy + tłumaczenie na język migowy, a także wersja z audiodeskrypcją) i mają za zadanie zachęcić wszystkich do wzięcia udziału w szczepieniach przeciwko Covid 19. Zachęcamy do oglądania i szczepień.

plakat 500Program "Rodzina 500+" jest finansowym fundamentem wsparcia rodzin. Program wszedł w życie 1 kwietnia 2016 roku i przyczynił się do znacznej poprawy sytuacji materialnej rodzin, wzmocnił je i nadał należny priorytet. W 2015 roku łączne wydatki budżetu państwa na rzecz rodzin wyniosły 1,78 procent Produktu Krajowego Brutto. W 2017 roku wyniosły one już 3,11 procent PKB. Jest to wzrost o 75 procent.

marszalek woj lubelskiegoMarszałek Województwa Lubelskiego informuje, że zaktualizowany został projekt uchwały Sejmiku Województwa Lubelskiego w sprawie podziału województwa lubelskiego na obwody łowieckie oraz zaliczenie obwodów łowieckich do kategorii, która zgodnie z zapisami art. 27 ust. 8 pkt 3 ustawy z dnia 13 października 1995 r. Prawo łowieckie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1683, z późn. zm.) podlega konsultacjom społecznym.

uscZ powodu kwarantanny wszystkich pracowników, Urząd Stanu Cywilnego jest nieczynny do dnia 15 marca 2021 r.
1) w celu wydania odpisów aktów stanu cywilnego oraz złożenia wniosku o dowód osobisty proszę zwracać się do dowolnego USC na terenie kraju;
2) w celu rejestracji zgonów i urodzeń proszę zwracać się do USC w Borkach, ul. Wojska Polskiego 41, 21-345 Borki.

urzad miastaZ powodu kwarantanny pracowników, dzisiaj tj. 8 marca Kasa Urzędu Miasta jest nieczynna. To samo dotyczy się też Urzędu Stanu Cywilnego. Nieczynny jest jednak aż do dnia 15 marca br.

kulinarne skarby wielkanocyUrząd Marszałkowski w Lublinie zachęca mieszkańców obszarów wiejskich województwa lubelskiego do wzięcia udziału w konkursie "Kulinarne skarby Wielkanocy".

zus bezpiecznieOsobisty rachunek bankowy to coraz powszechniejsze udogodnienie. Dzięki niemu w szybki i wygodny sposób można otrzymać świadczenie, zapłacić rachunki czy zrobić zakupy. Dodatkowo te elektroniczne narzędzia zapewniają bezpieczeństwo finansowe, osobiste i zdrowotne, co jest szczególnie ważne właśnie teraz – w czasie pandemii.