Komunikaty/Ogłoszenia

dozynki 2022 slajderStarosta Radzyński Szczepan Niebrzegowski oraz Wójt Gminy Komarówka Podlaska Ireneusz Demianiuk serdecznie zapraszają na Dożynki Powiatowo-Gminne 2022. Powiatowe Święto Plonów odbędzie się 28 sierpnia 2022 r. w Kolembrodach. Gwiazdą wieczoru będzie Zespół BOYS.

min syrenyBurmistrz Radzynia Podlaskiego informuje, że w dniu dzisiejszym, tj. 1 sierpnia o godzinie 17:00 zawyją syreny alarmowe. Sygnały dźwiękowe będą formą uczczenia 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Apelujemy do mieszkańców o zachowanie spokoju i niepodejmowanie żadnych działań związanych z tym alarmem dźwiękowym.

upał poradnikJak sobie radzić z upałem? Jak go przetrwać? Jak zapobiegać przegrzaniu? Wszystkiego można dowiedzieć się z ulotki przygotowanej przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Zachęcamy do zapoznania się z nią <<TUTAJ>>.

MRiRW konkurs film 1201x507 zielony wwwW imieniu Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi, który jest Organizatorem konkursu, zapraszamy do udziału w II ogólnopolskim, amatorskim konkursie filmowym „Świat się kręci wokół wsi”. Nagraj i prześlij swój film do Organizatora konkursu. Pokaż, jak zmienia się polska wieś. Formularze oraz wszelkie informacje dotyczące konkursu są dostępne na stronie MRiRW.

Rolnik z Lubelskiego 2022Rusza konkurs „Rolnik z Lubelskiego 2022” Organizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego w Lublinie. Projekt ma na celu: promowanie nowoczesnego rolnictwa i aktywności społecznej (dobrych praktyk) na obszarach wiejskich województwa lubelskiego; wyróżnienie przedsiębiorczych gospodarzy prowadzących swoją działalność zgodnie z zasadami dobrej kultury rolnej, dbających o zachowanie wysokich standardów produkcji rolnej, dobrostanu zwierząt i ochroną środowiska; kreowanie pozytywnego wizerunku rolnictwa i lubelskiej wsi.

PUK LOGOPrzedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Radzyniu Podlaskim informuje odbiorców wody z sieci miejskiej, że w dniach od 4 lipca do 6 sierpnia br. w godzinach nocnych od 22.00 do 6.00 płukana będzie sieć wodociągowa. W wymienionym okresie może wystąpić pogorszenie jakości dostarczanej wody oraz czasowe ograniczenie dostaw na płukanych odcinkach. Poniżej szczegółowy harmonogram płukania sieci.

seniorzy mJuż w najbliższą środę o godz. 15.00 w Kinie „Oranżeria” odbędzie się przedpremierowy pokaz filmu NOTRE-DAME PŁONIE, który zainauguruje działalność Filmowego Klubu Seniora.Na projekcję kino zaprasza wszystkich chętnych, wstęp 14 zł, seniorzy posiadający Ogólnopolską Kartę Seniora za bilet zapłacą 50% - 7 zł.
 
NOTRE-DAME PŁONIE to nowa produkcja jednego z największych reżyserów współczesnego kina Jean-Jacquesa Annaud, twórcy filmów „IMIĘ RÓŻY”, „KOCHANEK”, „WALKA O OGIEŃ”. Zrealizowana z niezwykłym rozmachem, wstrząsająca prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa. Produkcja ukazuje siłę wiary i modlitwy zwykłych ludzi w starciu z potęgą niszczycielskiego żywiołu.

dzień ojca małyOjciec jest dla dziecka pierwszym mistrzem kształtującym jego osobowość, uczącym odpowiedzialności, szacunku dla innych, a także – funkcjonowania w świecie. Z okazji Dnia Ojca pragniemy wyrazić życzenie, by rola ojców w rodzinie i niego niezbędność w wychowywaniu dzieci była w społeczeństwie dostrzegana i doceniana. Wam zaś, Panowie, składamy wyrazy szacunku i wdzięczności, życzymy zdrowia, pogody ducha, fizycznych i duchowych sił do podejmowania codziennego trudu opieki nad rodziną, budowania więzi rodzinnych oraz miłości i wdzięczności od dzieci.

rondo projektUrząd Miasta informuje, że od 27 czerwca br. do 31 sierpnia br. skrzyżowanie przy urzędzie skarbowym w Radzyniu będzie całkowicie zamknięte z powodu rozpoczęcia budowy ronda.

otwartykonkursx331 maja 2022 r. Zarząd Województwa Lubelskiego uchwałą nr CCCLXVIII/6380/2022 ogłosił otwarty konkurs ofert na realizację zadania publicznego Województwa Lubelskiego w zakresie działalności na rzecz dzieci i młodzieży, w tym wypoczynku dzieci i młodzieży z terminem realizacji od 8 lipca 2022 r. do 31 sierpnia 2022 r.

mlodziezowa rada klimatycznaMinisterstwo Klimatu i Środowiska informuje o prowadzonym naborze do drugiej kadencji Młodzieżowej Rady Klimatycznej. Informacja skierowana jest do osób, którym bliskie są zagadnienia związane z polityką klimatyczną, energetyczną i ekologiczną Polski. Na zgłoszenia ministerstwo czeka do 30 czerwca 2022 roku.

herbObwieszczenie Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego Miasta Radzyń Podlaski.

sw annaBurmistrz Miasta Radzyń Podlaski ogłasza przetarg ustny nieograniczony na okazjonalne wydzierżawienie na okres od 23 lipca do 26 lipca 2022 r. części nieruchomości położonej przy ul. Sitkowskiego w Radzyniu Podlaskim, pod lokalizację stoisk handlowych, zgodnie z poniższymi wytycznymi.

Dzień DzieckaZ okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka życzymy wszystkim Dzieciom, by żyły w pokoju, otoczone miłością, mądrą troską i serdeczną życzliwością dorosłych; aby mogły rozwijać swe talenty i spełniać marzenia. Na każdy dzień – zdrowia, promiennego uśmiechu, wielu przyjaciół, a na dziś jeszcze  wspaniałych upominków i dobrej zabawy.

Burmstrz Miasta Radzyń Podlaski
Jerzy Rębek

kwiaty herb1W rocznicę pierwszych w pełni demokratycznych wyborów, które odbyły się do organów gmin w 1990 r. - 27 maja obchodzony jest Dzień Samorządu Terytorialnego. Święto, popularnie zwane Dniem Samorządowca, zostało wprowadzone uchwałą Sejmu w 2000 r. Samorządy, dając obywatelom udział w pełnieniu władzy publicznej i możliwość samodzielnego decydowania o tym, co ich dotyczy bezpośrednio, są filarami niepodległosci, pomagają żyć lepiej i godniej. Poniżej życzenia dla Samorządowców.

dzień matkiZ okazji Dnia Matki wyrazy szacunku oraz najserdeczniejsze życzenia: przede wszystkim radości, szczęścia i dumy z dzieci, doświadczania ich pamięci, miłości i wdzięczności. Poza tym jak najmniej trosk w życiu codziennym, zdrowia i uśmiechu. Na każdy dzień błogosławieństwa Bożego i opieki Najlepszej z Matek.

Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski
Jerzy Rębek