Burmistrz odpowiada

burmistrz jerzy rebek- Najważniejszym celem naszych działań było i jest nadal uczynienie z Radzynia miasta bardziej atrakcyjnego dla mieszkańców, turystów i inwestorów - mówi w wywiadzie Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek.

burmistrzWysoka ocena wiarygodności kredytowej Radzynia to potwierdzenie dobrej kondycji finansowej Miasta. Także dowód odpowiedzialnego i racjonalnego zarządzania środkami publicznymi przez samorząd. Dla mieszkańców Radzynia oznacza to poczucie bezpieczeństwa i szanse na realizację potrzebnych inwestycji.

Poniżej wywiad z burmistrzem Jerzym Rębkiem.

03Wywiad z Burmistrzem Miasta Radzyń Podlaski Jerzym Rębkiem na temat odznaczenia Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.

Tym razem burmistrz Radzynia odpowiada na zarzuty dotyczące przeprowadzenia na początku kadencji audytów w jednostkach miejskich, ul.Podlaskiej oraz nowych inwestorów.

Dziś Burmistrz Miasta Jerzy Rębek odpowiada na pytania radzynian w sprawie oczyszczenia dna Białki, żywopłotów na Bulwarach i Grobli Paradnej, ograniczenia ruchu ciężkich  pojazdów na ulicy Parkowej.

W dzisiejszej rubryce "Burmistrz odpowiada" poruszamy kilka tematów sygnalizowanych przez mieszkańców naszego miasta. Są to: zieleń miejska, kosze na śmieci, toalety przy cmentarzach, barierki na ścieżce rowerowej, poczekalnia na dworcu PKS, schronisko dla zwierząt. 

Jerzy RębekNa adres Urzędu Miasta od połowy lipca do dziś, a więc przez około 3 tygodnie, wpłynęły zapytania od 145 mieszkańców. Niektóre listy zawierają po kilka pytań, niektóre zapytania i uwagi powtarzają się w kilku mailach. Wielość pytań, postulatów jest wielka. Świadczy to o wielości potrzeb, niezałatwionych spraw, ale i o wielkim zaufaniu mieszkańców Radzynia do obecnych władz.

W okresie wakacyjnym częściej spotykamy w naszym mieście przyjezdnych, którzy chcieliby poznać miasto, cały rok przybywają osoby, chcące załatwić określone sprawy w różnych instytucjach i urzędach. Nasi Czytelnicy słusznie zauważyli brak w Radzyniu Miejskiego Systemu Informacji. Zastrzeżenia wielu osób budzi sposób funkcjonowania Punktu Informacji Turystycznej, znajdującego się na piętrze we wschodnim skrzydle Pałacu Potockich, gdzie trudno jest dotrzeć osobie "z ulicy".

Burmistrz odpowiada na pytania radzynian # 4Dziś Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek odpowiada na pytania mieszkańców Radzynia o  możliwości stworzenia strefy gospodarczej na Maryninie, budowy kąpieliska na radzyńskim zalewie oraz  dotyczące kina cyfrowego.

Burmistrz odpowiada na pytania radzynian # 3Dziś Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek odpowiada na pytania mieszkańców Radzynia o zagospodarowanie terenu Lendzinka, zwiększenie bezpieczeństwa na skrzyżowaniu ulicy Bohaterów  z Konstytucji 3 Maja i Kościuszki oraz możliwości budowy skateparku.

Po pierwszej publikacji odpowiedzi burmistrza Jerzego Rębka na pytania mieszkańców Radzynia, do magistratu napłynęła lawina pytań skierowanych do włodarza miasta. Na wszystkie otrzymają Państwo odpowiedź, tylko to wymaga nieco czasu. Prosimy o cierpliwość. Tymczasem już podjęto działania, by w przyszłości na ulicach Radzynia znalazło się więcej ławek, gdzie będą mogli znaleźć chwilę odpoczynku spacerujący lub robiący zakupy.

Na adres Urzędu Miasta wpływają pytania do burmistrza Jerzego Rębka dotyczące różnych problemów, dotyczących mieszkańców Radzynia. Ponieważ zagadnienia te na pewno interesują większą liczbę osób, postanowiliśmy otworzyć na portalu miejskim specjalną rubrykę. Tu będą mogli Państwo uzyskać odpowiedzi na pytania stawiane drogą mailową czy przysyłane pocztą.