Bilety na koncerty za krew

Czwartek, 22 lipiec 2021 at 08:30 - 12:00

Radzyń Podlaski

Wydarzenia

– Naszym głównym celem jest uzupełnienie zapasów krwi, które szczególnie w wakacje są bardzo małe. Podzielenie się krwią nie wymaga od nikogo wiele, a może uratować zdrowie lub życie wielu osób potrzebujących natychmiastowej pomocy. Gorąco zachęcam do udziału w naszej akcji, liczy się naprawdę każda kropla krwi – powiedział Robert Mazurek, dyrektor ROK.
Aby wziąć udział w akcji wystarczy zjeść obfite śniadanie, dobrze się nawodnić, zabrać ze sobą dowód osobisty i udać do mobilnego punktu poboru krwi. W godz. od 8.30 do 12.00 będzie on stał na pl. Wolności w Radzyniu.
Oddawanie krwi jest całkowicie bezpieczne, ponieważ do pobierania używany jest wyłącznie jałowy sprzęt jednorazowego użytku. Przed każdym oddaniem krwi u dawcy wykonywane są badania laboratoryjne i badania lekarskie, na podstawie których dawca jest kwalifikowany do oddania krwi. Jeden dawca może oddać jednorazowo tylko 450 ml. Kobiety mogą oddawać krew 4 razy w ciągu roku, a mężczyźni 6 razy – jednak nie częściej niż co 8 tygodni.