IMG 6551W niedzielne popołudnie 2 października na dziedzińcu Pałacu Potockich odbył się koncert charytatywny na rzecz Amelki Dobek, 3-letniej dziewczynki, chorej na siatkówczaka oka.

Jej rodzice od wielu miesięcy starają się o pieniądze, które pozwolą na przeprowadzenie leczenia w USA. Leczenie w Polsce niestety zakończyłoby się najprawdopodobniej usunięciem oka, a jeśli doszłoby do przerzutów, to być może nawet i śmiercią.

Akcje na rzecz Amelki prowadzone są w całym województwie lubelskim, w Radzyniu zbiórkę pieniędzy organizowano już ZSP i szkołach podstawowych. Plastikowe nakrętki zbierane są w radzyńskim TESCO i Filii Biblioteki Miejskiej, zaś puszka wędrowała także na koncercie Akcentu.

Słowa podziękowania i uznania należą się zespołom, które za darmo wystąpiły w tym dniu na scenie: Martin, News, Freestyle, Milano, Exaited oraz Relax. Nie zabrakło także Adama Kraśko – najsłynniejszego polskiego rolnika. Odbyły się również liczne pokazy: judo, krav maga, pokazy policyjne, motocykle i motocross, można było także przejechać się bryczką oraz quadem.

Najważniejsze jednak były licytacje ofiarowanych przez darczyńców przedmiotów. Wielką masę przedmiotów i usług poddawano licytacji. Zegarki, obrazy, kubki, kursy, sery, ciasta, koszulki, bluzy, szaliki… oj było tego dużo! Radzyń i jego mieszkańcy pokazali, że mają wielkie serca. Zebrano dokładnie 50 191 40 zł!
Wiele osób włączyło się w organizację koncertu. Nie byłoby go, gdyby nie jego inicjatorzy - uczniowie i absolwenci ZSP: Tomek Karpysz, Natalia Lendzion, Mateusz Prokopiuk oraz Krystian Zając. Wielkie podziękowania należą się także dyrektor Gimnazjum nr 1 Bożenie Płatek, dyrektor MOSiR Agnieszce Włoszek, Oli Szkurłat, Maruszowi Szczyłowi, Alicji Bajko - Domańskiej i Beacie Węgrzyn, bez których ta cała inicjatywa nie doszłaby do skutku.

W imieniu organizatorów oraz rodziców małej Amelki – SERDECZNE DZIĘKI!