republika0510 lipca br. na antenie TV Republika, w ramach niedzielnego pasma „Polska Przestrzeń”, wyemitowane zostały cztery reportaże promujące Radzyń Podlaski. Ich autorem jest podróżnik Stefan Czerniecki, który widzom tej ogólnopolskiej stacji przybliżył historię naszego miasta, mówił o grze Conceptus Masters oraz „Radzyńskich Spotkaniach z Podróżnikami”, a także rozmawiał z mieszkańcami Radzynia.

– Tak naprawdę te reportaże powstały tylko przy okazji. Pobyt Stefana Czernieckiego w Radzyniu związany był z realizacją dwóch odcinków jego podróżniczego programu pt. „Za siódmą górą”, których emisja zaplanowana jest dopiero jesienią – powiedział nam burmistrz Jerzy Rębek.

Stefan Czerniecki jest podróżnikiem, który po raz pierwszy w naszym mieście gościł w 2013 r. Było to w ramach 4. edycji „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami”.

– Stefan opowiedział nam wtedy o swojej podróży do Wenezueli, o dziewiczej Amazonii, o reżimie wojskowym Hugo Cháveza, a także o niezwykłym spotkaniu w samym sercu nieodstępnej dżungli. Pamiętam, jak swoimi opowieściami i niezwykle ciekawym pokazem slajdów udało mu się zachwycić uczestników spotkania, którzy do tej pory często do niego wracają – powiedział nam Robert Mazurek, na zaproszenie którego podróżnik odwiedził Radzyń. Od 2013 r. na antenie TV Republika Stefan Czerniecki prowadzi swój podróżniczy program pt. „Za siódmą górą”. – Utrzymując z nim stały kontakt od samego początku myślałem by ponownie zaprosić Stefana do Radzynia. Tym razem, by nakręcił program o naszym mieście. Cieszę się, że w końcu się to udało – dodaje Mazurek.

Przez dwa dni (13-14 czerwca 2016 r.) Stefan Czerniecki i operator Krzysztof Mordek przebywali w Radzyniu. Plonem ich pracy są wyemitowane w lipcu cztery reportaże w ramach pasma „Polska Przestrzeń”, a także dwa odcinki programu „Za siódmą górą”, których premiera zaplanowana jest po wakacjach.

– Jest to niewątpliwie wielka promocja dla Radzynia. Cieszę się, że zdobyte kontakty podczas „Radzyńskich Spotkań z Podróżnikami” umożliwiają nam realizację takich przedsięwzięć, które jestem przekonany pozwolą nam lepiej wykorzystać potencjał turystyczny naszego miasta – podsumował burmistrz Jerzy Rębek.

Poniżej prezentujemy mini galerię oraz linki do materiałów video, wyemitowanych w ramach pasma „Polska Przestrzeń”.

Link nr 1

Link nr 2

Link nr 3

Link nr 4