IMG 20160703 101624Arti Sentemo w wakacje nie próżnuje. Tuż po zakończeniu roku szkolnego (bardzo pracowitego, w czasie którego zespół dał ponad 25 koncertów!) Kameralna Orkiestra Akordeonowa udała się do Nałęczowa, a następnie do Ustronia Morskiego, gdzie młodzi muzycy nie tylko odpoczywali, ale przede wszystkim dawali koncerty, jednocześnie skutecznie promując nasze miasto.

Już w sobotę 25 czerwca w Nałęczowskim Ośrodku Kultury zespół Zbigniewa Czuryły dał pierwszy wakacyjny koncert. Mimo iż w tym samym czasie reprezentacja Polski w piłkę nożną rozgrywała mecz w 1/8 finału Euro 2016, nałęczowska publiczność dopisała.

Podczas koncertu zaprezentowały się 3 solistki orkiestry: Anna Szczęsna z utworem „Flick Flack”, Katarzyna Michalak z „Cyganeczką” oraz Aleksandra Kurowska, która zagrała „Scherzo” Koniajewa. Tym razem dyrygent orkiestry p. Zbigniew Czuryło postawił na siłę solistyczną dziewcząt, by tym samym pokazać, że i płeć piękna wbrew pozorom gra na akordeonach i to nie byle jak! Orkiestra Arti Sentemo została nagrodzona gromkimi brawami oraz podwójnym bisem, a co najważniejsze - życzliwym uśmiechem ze strony publiczności.

Tego samego dnia zespół Zbigniewa Czuryły dał jeszcze jeden koncert, tym razem plenerowy, bardziej kameralny, w gronie przyjaciół orkiestry oraz liceum plastycznego w Nałęczowie. Ciepła atmosfera, letni zachód słońca, a w tle muzyka sprawiły ten wieczór wyjątkowym i z pewnością niezapomnianym.

Już 27. czerwca młodzi akordeoniści ze swymi opiekunami wyruszyli na tygodniowy pobyt w Ustroniu Morskim. Był czas na aktywny odpoczynek, plażowanie i kąpiel w Bałtyku, ale również na koncertowanie. 1. lipca Kameralna Orkiestra Akordeonowa z Radzynia Podlaskiego wystąpiła w oddalonej o 30 km od Ustronia Morskiego miejscowości Gościno. Została tam przyjęta z ogromnym entuzjazmem, publiczność wypełniła po brzegi salę domu kultury. Trzykrotnie akordeoniści byli proszeni o bisy, a po występie - o autografy na płytach i broszurkach.

W sobotę (2.07) Arti Sentemo inaugurowało XIII Festiwal „Morka 2016 – spotkania z satyrą i karykaturą”. Choć pogoda choć pogoda pozostawiała wiele do życzenia, amfiteatr w Ustroniu Morskim wypełnił się po brzegi. Koncert zakończył się niejednym bisem i wielokrotnymi owacjami na stojąco.

- Z Nałęczowa i z Ustronia Morskiego zabieramy przepiękne wspomnienia. Cieszymy się, że Arti Sentemo koncertuje od gór aż po morze i coraz więcej osób w Polsce, a także za granicą może posłuchać naszej orkiestry akordeonowej. Nie tracimy zapału do dalszej pracy, wręcz przeciwnie. To dopiero początek tej przygody! - zapewnia Aleksandra Kurowska – akordeonistka Arti Sentemo.

Red. - na podstawie relacji Aleksandry Kurowskiej