DSC 000624 czerwca był‚ chyba najbardziej oczekiwanym dniem przez wszystkich uczniów. W tym dniu, z rąk swoich nauczycieli odebrali świadectwa i rozpoczęli wymarzone wakacje.

Jak podkreślali zgodnie dyrektorzy szkół, rok szkolny obfitował w wiele ważnych wydarzeń nie tylko dla szkoły ale i dla samych uczniów. Słowa uznania jak i gorące życzenia kierowali do uczniów, nauczycieli jak i rodziców.

- Gratuluję wam ukończenia klasy i szkoły. Gratuluję wyników, osiągnięć, świadectw. Może nie znalazły się na nich oceny takie, jakie byście chcieli, ale wynik jest zawsze motywacją do pogłębiania wiedzy i motorem do dalszej, bardziej wytężonej pracy. Dziękuję nauczycielom za prowadzenie tych młodych ludzi po poszczególnych szczeblach edukacji. Dziękuję rodzicom za zaufanie, którym nas obdarzyli kierując was do naszej placówki. Myślę, że spędzony u nas czas nie był zmarnowany. Niech wakacje przyniosą wam upragniony odpoczynek, abyście we wrześniu z pełnymi siłami wrócili w mury tej czy też innej szkoły – mówił do uczniów Cezary Czarniak, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2.

W imieniu burmistrza Jerzego Rębka, głos zabierali w każdej placówce jego przedstawiciele. Życzyli uczniom, nauczycielom i rodzicom spokoju, wypoczynku i wytrwałości. - Zakończenie roku szkolnego to jeden z najpiękniejszych dni w kalendarzu. Nie tylko ze względu na rozpoczynające się wakacje ale także z powodu podsumowania rocznej pracy. Uczniowie kończą kolejne stopnie edukacji, co jest potwierdzeniem poziomu wiedzy, wkładu pracy i zaangażowania. Życzę Wam wspaniałych wakacji: niech będzie to czas relaksu, aktywnego, ale i bezpiecznego wypoczynku, może rozwijania zainteresowań i pasji. Abyście po dwóch miesiącach wrócili do szkoły wszyscy zdrowi i pełni zapału, z dobrymi postanowieniami i siłą do ich realizacji – czytano w piśmie od włodarza miasta.

Szkoła Podstawowa nr 1

Szkoła Podstawowa nr 2

Gimnazjum nr 1

Gimnazjum nr 2