DSC 0530W piątkowy wieczór (17.06) podopieczni Dziennego Środowiskowego Domu Samopomocy w Radzyniu wraz ze swoimi rodzinami w sali kameralnej Radzyńskiego Ośrodka Kultury obchodzili Dzień Rodziny.

Zebranych powitała kierownik Beata Ratajczyk. - Rodzina powinna być jedną z najważniejszych wartości życiowych. To rodzina uczy miłości, cierpliwości i odpowiedzialności za innych. Drodzy rodzice – podziwiam Was. Ja nie wiem, co to znaczy wychowywać dziecko niepełnosprawne bo nie mam takiego doświadczenia. Obserwując Was i naszych podopiecznych codziennie stwierdzam, że jest to ogromny trud i wielka praca. Życzę Wam z racji tego święta, abyście napotykali na swojej drodze ludzi dobrych i życzliwych bo dzięki im i pomocy, którą niosą, jest trochę łatwiej. Życzę cierpliwości, odwagi, radości, abyście mieli marzenia i moc ich realizacji.

Podczas godzinnego spotkania podopieczni pod kierunkiem swoich opiekunów zaprezentowali część artystyczną, która była pewnego rodzaju dowodem na to, że nie tylko w ośrodku pracuje się i uczy zadań podstawowych potrzebnych w życiu codziennym. Finałem spotkania były ręcznie wykonane róże, które wraz z modlitwą o pogodę ducha, odwagę i cierpliwość otrzymali rodzice od swoich synów i córek.

Prezentem a zarazem zwieńczeniem spotkania był występ wokalny Wojciecha Gila, który zaśpiewał kilka utworów skierowanych w stronę matek i ojców, którzy w miesiącu czerwcu obchodzą swoje święto.