DSC 0582W piątkowy wieczór 17 czerwca mieszkańcy Radzynia Podlaskiego mogli podziwiać ostatnią przed wakacjami wystawę zorganizowaną w galerii Oranżeria, działającej przy Radzyńskim Ośrodku Kultury. Tym razem swoje prace prezentowali młodzi graficy – uczestnicy kursu organizowanego przez Centrum Szkoleniowe Future Design Academy.

- Dziękujemy za to, że mamy możliwość przedstawienia swoich prac. Przez ostatni rok prowadziliśmy kurs grafiki komputerowej. Jak można zaobserwować, tworzyliśmy bardzo dużo rzeczy. Zaczynaliśmy od rysunku, później logotypy, strony internetowe, video. Kluczem było rozwijanie samego siebie. Można zobaczyć na planszach również projekty koncepcyjne. One są całkowicie wyalienowane. To nie są rzeczy, które się spotyka na co dzień i mamy nadzieję, że one jednak kiedyś powstaną. W rysunkach pomagał nam Michał Sierpień, a w fotografii Hubert Pulik. To jest ważne, by profesjonaliści dzielili się wiedzą - mówił Marek Melaniuk, założyciel i prezes FDA.

Autorami prezentowanych na wystawie prac są młodzi ludzie - radzynianie w osobach: Beaty Kościuczyk, Kamila Siemionka, Łukasza Bożyma, Michała Wołowika, Przemka Rosińskiego oraz Weroniki Kopeć. - Życzę Wam samych sukcesów, bo na nie zasługujecie. Jesteście bardzo zdolni, co widać. Dążcie do celu i nigdy się nie poddawajcie. Mam nadzieję, że za kilka lat usłyszymy o was i waszych pracach – podsumował Melaniuk.