DSC 0701RO(C)KOWISKO to cykliczna impreza organizowana przez Radzyński Ośrodek Kultury od roku 2008. Podczas dwudniowej imprezy, uczestnicy mają okazję podszkolić swój warsztat gitarowy czy też perkusyjny, zaś fani mocnego brzemienia posłuchać kawałka dobrej, ciężkiej muzyki w wykonaniu gwazd.

Tegoroczne Ro(c)kowisko, które odbyło się w dniach 2-3 maja, śmiało powiedzieć, że zostało zdominowane przez Radzynian. Wszystko to za sprawą 3 panów, ale po kolei. Prowadzący warsztaty: Piotr Bogutyn (gitara), Adam Zgrajka (perkusja) i z zastępstwie za Michała Kapczuka, Maciej Magnuski (gitara basowa) dali naprawdę pokaz swoich umiejętności. - Dziękujemy za zaproszenie i za możliwość poprowadzenia warsztatów. Razem z Adamem jesteśmy z Radzyniem zwiazani od lat, stąd też jeszcze większy zaszczyt dla nas, że mogliśmy tutaj być z wami – mówił Piotr Bogutyn. Uczestnicy warsztatów zgodnie mówili, że są to mistrzowie swojego fachu i wiele od nich się nauczyli. Wisienką na torcie był wieczorny koncert, podczas którego pokazali, co tak naprawdę potrafią. Tuż po nich kolejny pokaz wielkiego doświadczenia i talentu, czyli Jennifer Batten.

Drugi dzień to prawdziwa petarda! Najpierw koncert radzyńskiego zespołu ARD, a tuż po nich gwiazda – Metasoma, z radzyniakiem na gitarze Wojtkiem Golbiakiem. - Witamy w domu Wojtek – dało się słyszeć głosy z widowni. - Nie ma to jak w domu. Będąc tutaj wracają wspomnienia, pamiętam jak mój pierwszy koncert zagrałem na przyczepie od traktora – wspominał żartobliwie w przerwach Wojtek.

Cóż można powiedzieć o tym koncercie… Jeśli ktoś zostawia na scenie zdrowie, pot i łzy, to musi być to coś wyjątkowego.

Pomysłodawcą imprezy jest Wojtek „Molas" Gil. W ciągu ostatnich lat w Oranżerii zagrały takie sławy jak: Neil Zaza, Leszek Cichoński, Turbo czy Mech.