DSC 0253Uroczystym przekazaniem przez włodarzy Miasta, Gminy i Powiatu flag przedstawicielom radzyńskich parafii rozpoczęło się bezpośrednie przygotowanie naszego miasta i rejonu radzyńsko-komarowskiego do Światowych Dni Młodzieży. Doniosły akt miał miejsce podczas obchodów Narodowego Święta 3 Maja.

Podczas uroczystości pod pomnikiem Konstytucji włodarze trzech samorządów: Burmistrz Miasta Radzyń Jerzy Rebek, Wójt Gminy Radzyń Wiesław Mazurek oraz Starosta Radzyński Lucjan Kotwica wręczyli przedstawicielom trzech radzyńskich parafii po trzy flagi: narodową, papieską oraz Światowych Dni Młodzieży.

- Ten czas jest początkiem przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, wezwaniem do aktywnego wspierania dzieła, jakim są 31. ŚDM, które będą obchodzone w naszej ojczyźnie – ogłosił burmistrz Jerzy Rebek. Przypomniał, ze w Radzyniu oraz dekanacie radzyńskim i komarowskim będzie gościło ok. 550 gości – młodych chrześcijan z różnych stron świata. - Pragniemy wspierać dzieci i młodzież w poznawaniu i ugruntowaniu wiary chrześcijańskiej, manifestować nasze przywiązanie do wartości chrześcijańskich i narodowych. Pragniemy to robić z całą mocą i radością. Jesteśmy to winni kolejnym pokoleniom, bo co możemy im dać więcej ponad to, co jest wychowaniem religijnym, patriotycznym? - mówił włodarz Radzynia.

Przekazane flagi będą powiewały na masztach parafii, podobne pojawią się przed budynkami radzyńskich urzędów.