park handlowyPrzy ulicy Wisznickiej powstanie nowy kompleks handlowy. Będzie on zajmował tereny położone między ul. Lubelską a hipermarketem TESCO. Inwestorzy zapowiadają otwarcie obiektów na jesień bieżącego roku. W związku z pojawiającymi się z różnych stron pytaniami o tę inwestycję, pragniemy wyjaśnić zaistniałą sytuację.

W styczniu 2006 roku radni Rady Miasta przyjęli uchwałę dotyczącą planu zagospodarowania przestrzennego Miasta. Plan przewidywał przeznaczenie omawianego terenu przy ul. Wisznickiej (obecnie między ul. Lubelską a Prejznera) pod działalność usługowo-handlową i dopuszczał tam budowę obiektów powyżej 2000 m2. Na podstawie tej uchwały zostało przeprowadzone scalanie gruntów. Proces rozpoczął się w 2007 r., a został zakończony w styczniu 2008 r. W wyniku scalania właścicielem obszernej działki przyległej do ul. Wisznickiej i Lubelskiej oraz Stagrowskiego została jedna prywatna osoba.
Wkrótce na tym terenie (przy ul. Wisznickiej i Stagrowskiego) powstało TESCO. Na kolejnej działce ma powstać Bricomarche – supermarket typu "dom i ogród" . Działania zmierzające do budowy marketu rozpoczęły się w 2014 r., w grudniu 2015 r. inwestor, którym jest firma Krokus Sp. z o.o. z Poznania, otrzymał w Starostwie Powiatowym w Radzyniu zezwolenie na budowę. Wiosną miały się rozpocząć prace budowlane. Dotychczas się nie rozpoczęły, bo – jak się dowiedzieliśmy w firmie Krokus – dotąd nie znalazł się franczyzobiorca (ktoś, kto byłby właścicielem sklepu i prowadził go w ramach – w tym przypadku - sieci Bricomarche).
Niemal jednocześnie na kolejnej działce (przyległej do ul. Wisznickiej i Lubelskiej) inwestor Adept Investment postanowił wybudować Park Handlowy. Obecnie stara się w Starostwie o zezwolenie na budowę.
Informacja o radzyńskim Parku Handlowym znajduje się na stronie inwestora. Czytamy tam, że kompleks będzie miał 3,3 tys. m2, zaplanowano w nim siedem lokali handlowych. Najemcami mają być sieci handlowe z branży modowej, obuwniczej, sportowej, elektronicznej, ma się tam znaleźć drogeria, apteka i bank. Klienci będą mieli do dyspozycji parking na 100 samochodów. Planowane otwarcie parku handlowego przewidziano na IV kwartał br.