nowe scanieKolejne dwie nowe Scanie Touring Higer z 2016 roku zasiliły szeregi radzyńskiego przewoźnika. Do takich informacji raczej już powinniśmy się przyzwyczajać, bo jak mówi prezes PKS Adam Frączek, firma nie ma zamiaru zwalniać, a wręcz przeciwnie – iść ciągle do przodu i pozyskiwać nowe autokary i zlecenia.

Scanie tak jak ich poprzednicy zaliczymy do klasy VIP. Napędzane są 400 - konnym silnikiem diesla i pełne są udogodnień, nie tylko dla kierowcy ale i dla pasażerów. Czujnik zużycia sprzęgła i klocków hamulcowych, czujnik ciśnienia opon, zawieszenie pneumatyczne, ESP, hamulce górskie, lampy ksenonowe, przyciemniane szyby, system zapobiegający zaśnięciu kierowcy i niepożądanej zmiany ruchu, kamery cofania… długo by wymieniać całość wyposażenia. Tak jak i poprzednie autokary, nowe scanie posiadają bardzo niską emisję spalin o standardzie Euro6 z AdBlue, co pozwala na wjazd do wszystkich krajów Unii Europejskiej i nie tylko.

Nowe pojazdy niezmiennie zakupione zostały na zasadzie leasingu. Ich wartość rynkowa to 2 miliony złotych.

- Dla uspokojenia tych, którzy niepokoją się o kondycję finansową firmy… jej stan jest coraz lepszy, także mogliśmy pozwolić sobie na kolejne nowoczesne autokary - puentuje żartobliwie swoją wypowiedź Adam Frączek.