DSC 007013 kwietnia od godziny 10.00 na deskach radzyńskiej Oranżerii odbywały się eliminacje powiatowe do konkursu „Śpiewający Słowik”. Do zmagań wokalnych przystąpiło 24 uczestników podzielonych na trzy kategorie wiekowe.

Jak podkreślał przewodniczący jury Andrzej Sar z Wojewódzkiego Ośrodka Kultury, poziom jaki reprezentowali wykonawcy był bardzo wysoki, a podjęcie jakiejkolwiek decyzji było bardzo trudne. - Śpiewanie to pewnego rodzaju fenomen. Nie ma ludzi śpiewających tak samo, każdy jest indywidualistą i odrębną osobowością. Śpiewać jak to się mówi każdy może, ale jego jakość zależy od tego, ile poświęcimy czasu w jego szlifowanie. Słychać, że niektórzy są na początku drogi. Myślę jednak, że jak się spotkamy za jakiś czas, będzie o wiele lepiej. Ćwiczcie, śpiewajcie, nie poddawajcie się, a na pewno daleko zajdziecie – mówił juror.
Komisja po długich naradach, wyłoniła trzech laureatów, którzy będą reprezentowali nasze miasto i powiat na Wojewódzkim Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej, który odbędzie się w Rykach. Nominację otrzymali: Natalia Dyjak, Natalia Milaniuk oraz Karol Górski.