IMG 3902W niedzielę 10 kwietnia br. nad zalewem w Radzyniu Podlaskim odbyły się zawody wędkarskie zorganizowane przez Koło Polskiego Związku Wędkarskiego „Amur" o puchar burmistrza Radzynia Podlaskiego Jerzego Rębka. Choć pogoda może nie zachęcała do aktywnego spędzenia niedzielnego przedpołudnia, to chętnych do wędkowania nie brakowało. Do zmagań przystąpiło 61 zawodników w kategorii seniorów oraz 8 zawodników w kategorii młodzieży.

Jak podkreślił prezes koła Leszek Rączka, na wielką pochwałę zasługują juniorzy, który co roku zjawiają się na zawodach i często ich wyniki są porównywalne do wyników seniorów.

Wielki podziw dla zawodników wyraził obecny na zawodach sekretarz miasta Robert Targoński, który w imieniu burmistrza wręczył nagrody zwycięzcom. - Dziękuje na wstępie kołu „Amur” oraz jego prezesowi za organizację tych zawodów. Cieszy to, ze koło tak prężnie działa, dzięki czemu wielu może realizować swoją pasję. Przyznawane tutaj były puchary i wyróżnienia za zdobyte miejsca… uważam, że nie wynik był dzisiaj najważniejszy ale ten kontakt z ludźmi, z naturą. Gratuluję wszystkim i do zobaczenia.

Zwycięzcą w kategorii seniorzy został Wiesław Sobczuk, który złowił blisko 25 kg ryb. Drugie miejsce zajął Grzegorz Piluś z wynikiem 11 kg, trzeci zaś był Julian Cetnarowicz z wynikiem 8 kg.

W klasyfikacji juniorów, pierwsze miejsce wywalczył Kamil Krasiński, który złowił 4,5 kg ryb, drugie miejsce z wynikiem 3 kg zdobył Jakub Szczepaniuk, a na 3 miejscu uplasował się Michał Karwowski z wynikiem 2 kg.

Dodatkowe wyróżnienie - za największą rybę (karp 2,5 kg) – przyznano Łukaszowi Mateusiakowi, a nagrodę sędziów i nagrodę dla najmłodszego uczestnika odebrał Szymon Łaskarzewski.

Podczas zawodów wręczono także upominki i medale z okazji 65-lecia Polskiego Związku Wędkarskiego. Medale otrzymali: Marek Badykuła, Eugeniusz Bosko, Julian Cetnarowicz, Marian Dąbrowski, Jan Domański, Jan Gmur, Waldemar Kamola, Jerzy Kania, Marek Kiewel, Leszek Koczkodaj, Stanisław Kowalik, Władysław Leszcz, Stanisław Matysiak, Witold Molicki, Kazimierz Mróz, Jan Ochnio, Grzegorz Pachała, Artur Puchacz, Andrzej Skowron, Janusz Syryczyk, Henryk Szczygłowski, Włodzimierz Szelech, Janusz Węcław oraz Krzysztof Wołowik. Medalem Zasłużony Młody Wędkarz został odznaczony Marek Koczkodaj.