IMG 8693Po raz kolejny uczniowie Gimnazjum nr 2, 7 kwietnia br. wzięli udział w konkursach powiatowych, poświęconych Osobie Ojca Świętego organizowanych przez Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Radzyniu Podlaskim w rocznicę śmierci Jana Pawła II.

Konkurs skierowany był do gimnazjalistów i licealistów całego powiatu i oceniany był w dwóch kategoriach wiekowych. Gimnazjaliści sprawdzili się zarówno w recytacji utworów poetyckich i prozatorskich, jak i tworzeniu tekstów literackich.
Wyniki konkursu recytatorskiego okazały się być dla gimnazjalistów bardzo satysfakcjonujące: I miejsce zdobyła Joanna Głodek, III miejsce Anastazja Bąk i Jakub Płecha, zaś wyróżnienie Michał Żukiewicz.

Młodzież Gimnazjum nr 2 potwierdziła, że potrafi nie tylko pięknie mówić, ale też pięknie pisać. Wysoki poziom prac literackich świadczył o przygotowaniu do konkursu, umiejętności operowania słowem, dobrym stylu i właściwym zrozumieniu tematyki. Wszyscy piszący starali się kontynuować pasje pisarskie Naszego Wielkiego Rodaka – Jana Pawła II. Ich starania doceniła komisja konkursowa, przyznając: I miejsce Annie Czerwińskiej, II miejsce Mateuszowi Jurkowskiemu i wyróżnienia: Karolinie Oleksińskiej, Annie Sienkiewicz, Jakubowi Jędrysowi i Mateuszowi Pawlinie.

Wszystkim serdecznie gratulujemy, życzymy byście byli „przedłużeniem papieskiego pióra” i ambasadorami Jego słów.