DSC 0151W 6 rocznicę katastrofy smoleńskiej i 76 mordu katyńskiego w kościele pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich została odprawiona Msza św. w intencji Ojczyzny. - Modlę się o dar wiary niezłomnej, o dar nadziei, o dar miłości czynnej, żywej dla udręczonej Ojczyzny; o Polskę czystych rąk i wzniosłych serc – mówił ks. Franciszek Klebaniuk. Uroczystość uświetnił występ Zespołu Wokalnego "Wrzos".

W homilii ks. Franciszek Klebaniuk -wikariusz parafii pw. św. Anny wspominał zbrodnię katyńską, Golgotę Wschodu i katastrofę smoleńską. - Jak mi trudno, Boże, objąć te krwawe wydarzenia, jak trudno stawać przy mogiłach naszych bohaterów – mówił kaznodzieja. Podkreślał, że do dziś tajemnica tragedii narodowej sprzed 6 lat nie została wyjaśniona. - Wielu Polaków chciałoby dziś zapomnieć o katastrofie. Mówią, że już wszystko zostało wyjaśnione. Lecz czy naprawdę? A gdzie są twarde dowody, gdzie szacunek do doczesnych szczątków naszych rodaków? Czy możemy zgodzić się na półprawdę, na tuszowanie prawdy o tej tragedii? - pytał kapłan.

Kaznodzieja nawiązał także do aktualnej sytuacji w kraju: - Dziękujemy Ci za nowe czasy, gdy pamięć wraca ze zdwojoną siłą i nie zagłuszą jej pseudo obrońcy demokracji. Dziękujemy Ci za Prezydenta, który nie wstydzi się wiary, za tak wielu Polaków rządzących naszym krajem, którzy stają pod krzyżem, by zaświadczyć, kim tak naprawdę są – Polakami, katolikami. Owszem, nie podoba się to lackiej Unii, gdzie nie ma miejsca dla Boga, gdzie ważne są własne interesy.

Homilię zakończył modlitwą za Ojczyznę: - Przez przyczynę Matki Boga Żywego modlę się o dar wiary niezłomnej, o dar nadziei, o dar miłości czynnej, żywej dla udręczonej Ojczyzny; o dar miłosierdzia dla nieprzyjaciół; o Polskę wolną, niepodległa, sprawiedliwą dla wszystkich swych synów, miłosierną dla ubogich i uciśnionych, o Polskę czystych rąk i wzniosłych serc, o Polskę wielką, praworządną i wolną, o dar wielkiego  serca i jasnego umysłu dla przewodników narodu.

Po Mszy świętej z koncertem pieśni patriotycznych wystąpił Zespół Wokalny "Wrzos". Zebrani w kościele wysłuchali programu słowno-muzycznego, w którym pieśni i piosenki przeplatały się ze strofami poezji opiewającymi piękno naszej Ojczyzny, mówiącymi o jej trudnej historii i heroicznych postawach jej synów i córek.

Przypomnijmy, ze każdego 10. dnia miesiąca w kościele pw. Błogosławionych Męczenników Podlaskich o godz. 17.00 sprawowana jest Msza św. za Ojczyznę za wstawiennictwem św. jana Pawła II z ucałowaniem relikwii Papieża - Polaka.