przedszkole armiTuż przed Świętami Wielkanocnymi, w naszym przedszkolu odbyły się spotkania przedświąteczne z rodzicami. Były to ważne dni dla naszych przedszkolaków. Dzieci z każdej grupy wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały warsztaty dla rodziców.

Grupa I 3-latków, zaprezentowała część artystyczną, po której przedszkolaki wraz z rodzicami wykonały palmy. Dzieci z grupy II – 4-latki, zaprosiły rodziców na zajęcia otwarte, na których poznały tradycje i zwyczaje świąteczne. Rodzice, według własnej inwencji twórczej wykonali koszyczki wielkanocne, a dzieci zdobiły pisanki. Spotkanie było doskonałą okazją do obserwowania swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Dzieci z grupy III, wraz ze swoimi rodzicami, zdobiły jajka styropianowe techniką decoupage’u. Efektem pracy stały się piękne, niepowtarzalne pisanki. Dzieci z grupy IV, zaprosiły rodziców na spotkanie w ramach akcji „Marzycielska poczta”. Przedszkolaki wspólnie z rodzicami wykonały kartki, które wysłały do chorych dzieci. Grupa V wraz z rodzicami wykonała pisanki wielkanocne.

Wszystkie grupy zaprezentowały wiadomości na temat tradycji i zwyczajów wielkanocnych. Takie spotkania integrują, wzmacniają więzi rodzinne i przedszkolne. Są atrakcyjnymi wydarzeniami i okazją do wspólnych zabaw, inspirowanych wielkanocną tradycją. Wszystko odbyło się w atmosferze radości i w prawdziwym ciepłym nastroju.