radzyn 020Jak co roku, 21 marca w Gimnazjum nr 2 zorganizowany został Dzień Wiosny. Specjalnie na ten dzień opracowano bogaty i atrakcyjny program, w którym poszczególne poziomy klas brały udział. Konkurs muzyczny, konkurencje sportowe, konkursy prozdrowotne… to tylko część atrakcji, jakie towarzyszyły temu dniowi. Chętni uczniowie uczestniczyli w warsztatach: „Gry komputerowe, grafika, muzyka” a podczas przerw można było obejrzeć wystawę zabawek fizycznych.

W konkursie muzycznym każda klasa wystąpiła w trzech kategoriach: piosenka polska, taniec, piosenka angielska. Uczniowie zaprezentowali wysoki poziom, a specjalnie powołane jury miało trudne zadanie. Za każdą kategorię przyznawano oddzielne punkty. Wygrały klasy, które łącznie zebrały najwięcej punktów. Wśród klas pierwszych najlepsza okazała się I D, na poziomie klas drugich wygrała II B. Natomiast z trzecich klas najbardziej podobała się III D. W konkursie prozdrowotnym najlepsi okazali się: z klas pierwszych: Dawid Mitroniuk z I E, Aleksandra Trościańczyk z I A, Jacek Pieniak z I B; z klas drugich: Marta Bilska z II C, Kacper Stolarczyk z II D, Natalia Szczęśniak z II B; z klas trzecich: Jakub Jędrys z III A, Szymon Bober z III B, Daniel Ciołek z III A.

W konkurencjach sportowych, które odbywały się pod hasłem: „Siła, waleczność i ciężary lepsze niż dopalacze i wagary”, uczniowie poszczególnych klas walczyli w czterech konkurencjach. W „Przeciąganiu liny” – wśród klas I najsilniejsi okazali się uczniowie z IC, w klasach II uczniowie z II D, zaś w klasach III zwyciężyli uczniowie z klasy III B.

W konkursie „Najszczuplejsza klasa” (polegał na ustawieniu się uczniów poszczególnej klasy w ciasnym kole) – w poszczególnych grupach klasowych wygrali: I B, II C, III B.

W konkursie „Pompkowy wycisk” (wykonanie największej ilości pompek) – w rywalizacji międzyklasowej zwyciężyły klasy: I E, II C, III B.

W konkursie „Trzymajmy się razem” (grupowe wejście na górną część skrzyni) – tytuł zgranej otrzymała klasa II C i III B.
Wszystkie konkurencje sportowe budziły wiele emocji i radości oraz cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i zaangażowaniem uczniów.

Podczas podsumowania Dnia Wiosny odbył się konkurs na najciekawsze przebranie. Uczniowie wykazali się kreatywnością i poczuciem humoru. Stroje były kolorowe, zabawne, przygotowane z ogromną precyzją. Zwyciężyli trzej panowie przebrani za „piękne” kobiety.

Na zakończenie wystąpili laureaci konkursu muzycznego.