IMG 812213 marca w pałacu Potockich odbył się III Kiermasz Wiosenny zorganizowany przez nieformalną grupę „Damy radę!” wspomaganą przez Radzyński Ośrodek Kultury oraz Urząd Miasta Radzyń Podlaski.

Jak wyjaśnia organizatorka Iwona Pawelec – Burczaniuk, zainteresowanie sztuką rękodzieła z roku na rok jest coraz większe, także organizacja tego typu wydarzenia jest potrzebna. - Kiermasz czy to wiosenny czy mikołajkowy, to przede wszystkim powód do spotkania. Wymieniamy się technikami, nowinkami, czasem można podejrzeć lub nauczyć się jak samemu zrobić ozdoby świąteczne. Bo przecież nic nie zastąpi ręcznie robionej pracy, która jest jedyna i wyjątkowa. Rzecz kupiona w sklepie, jest robiona masowo, ozdoba z kiermaszu ma duszę, ma swój niepowtarzalny urok i styl a jeszcze gdy zrobimy ją sami, nabiera szczególnej wartości.

Po ogromie wystawców, jacy pojawili się w pałacu, śmiało można powiedzieć, że rękodzieło w powiecie radzyńskim jak i samym Radzyniu kwitnie. - Większość wystawców to mieszkańcy naszego miasta jak i powiatu. Mamy też jednak i gości przyjezdnych, którzy pokonują czasem i kilkadziesiąt kilometrów, żeby w tym dniu być z nami – dodaje Iwona.

Na stoiskach można było podziwiać jak i nabyć przeróżne ozdoby wielkanocne. Zające, kurczaczki, pisanki, baranki… to tylko mała część tego, co znajdowało się na stołach. Nie zabrakło także i ręcznie wykonanych maskotek, biżuterii oraz kart świątecznych.

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do realizacji tego przedsięwzięcia.