parking kosciolUchwałę o pomocy powiatowi radzyńskiemu w rozbudowie parkingu przy ul. Wyszyńskiego i Chmielowskiego podjęli radni podczas sesji miejskiej 29 lutego. Powstanie tam 14 nowych miejsc parkingowych. Zwiększenie liczby miejsc do parkowania w tym miejscu udrożni ulicę Chmielowskiego.

Samochody parkujace przy ul. Wyszyńskiego – teoretycznie w miejscach dozwolonych - skutecznie zasłaniały widoczność kierowcom, chcącym wyjechać z ul. Chmielowskiego, co powodowało utrudnienia w ruchu w tym miejscu i sytuacje zagrażające bezpieczeństwu. Z tego powodu policja odnotowywała wiele interwencji. Temat poruszono na spotkaniu dotyczącym bezpieczeństwa w mieście, jakie odbyło się w Komendzie Powiatowej Policji.

- Współpracując z powiatem, chcemy zagospodarować trawnik za dotychczasowym parkingiem, przylegający do parkanu przy kościele Matki Boskiej Nieustającej Pomocy, tworząc tam nowe miejsca parkingowe, będzie ich około 14 – tłumaczył na sesji burmistrz Jerzy Rębek.

Ulica Wyszyńskiego jest drogą powiatową, teren parkingu znajduje się w pasie drogowym. Radni przychylili się do pomysłu, głosując za przekazaniem powiatowi sumy ok. 35 tys. zł na ten cel.

parking satunWykonanie parkingu przy ulicy ul. Wybickiego także zostało ujęte w tegorocznych planach. Najprawdopodobniej jeszcze tym roku będzie tam urządzony parking, choć być może w pierwszym etapie zostanie tylko wysypany tłuczniem, bo nie wiadomo, czy od razu wystarczy pieniędzy na ułożenie kostki. Jednak zostanie zrobiona solidna podbudowa, co pozwoli w nieodległej przyszłości zagospodarować to miejsce w sposób profesjonalny. Poza tym zostanie tam również wykonany chodnik łączący osiedle Satuń z ul. Wisznicką.