DSC 0129Uroczystość pożegnania odchodzącej na emeryturę Jadwigi Sidor – kierowniczki Filii nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzyniu odbyła się 26 lutego. Na tę okazję do Biblioteki przybyło na spore grono osób. Wśród nich był burmistrz Miasta Radzyń Podlaski Jerzy Rębek, były koleżanki z pracy, także obecnie przebywające na emeryturze, z wieloletnią dyrektor MBP - Haliną Łuczyńską.

Jadwiga Sidor 42 lata była pracownikiem Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zenona Przesmyckiego, 40 lat pełniła funkcję kierownika Filii nr 1. Dyrektor MBP Grażyna Kratiuk wyznała, że jest wyjątkowo wzruszona, bo nigdy nie miała okazji dziękować za tak długą pracę. - Chcieliśmy wyrazić szacunek i sympatię za wszystkie te lata pracy, gdy kształtowała Pani gusty czytelnicze, zachęcała dzieci do rozwoju, poświęcała wiele czasu, aby przybliżyć im piękno literatury. Zawsze pełna zamiłowania do swojej pracy, organizowała imprezy, robiła konkursy, zapraszała na spotkania, wpajała miłość do książek, pokazywała, że w bibliotece można miło i pożytecznie spędzać czas, że można się uczyć i bawić – wymieniała G. Kratiuk. Dodała jeszcze jeden aspekt działalności, o którym mało kto wiedział: - Najważniejsze jest to, że Pani Jadzia pozwalała dzieciom w bibliotece znaleźć schronienie przed mało przyjaznym domem – dzieliła się z nimi drugim śniadaniem, przygarniała, pomagała odrabiać lekcje. Za to wszystko dziś dziękujemy.

- Tyle dobrych słów usłyszałem o Pani pracy od dyrektor Grażyny Kratiuk, że czułem się wręcz zobowiązany do tego, by tu dziś być i wyrazić wielkie podziękowanie za ogromną pracę, którą włożyła Pani w kształtowanie charakterów, dusz dzieci, przygarniając tych najbardziej potrzebujących i niosąc im spontaniczną pomoc. W imieniu własnym i władz miasta pragnę podziękować za wspaniałą pracę i wyrazić szacunek za trud, dzięki któremu to miejsce było bardziej przyjazne, pomagało przybywającym tu stawać się lepszymi – powiedział włodarz miasta.

Życzenia od koleżanek – tych przebywających na emeryturze i pracujących obecnie w Bibliotece – były okazją do wspomnień i podziękowań za wieloletnia współprace. Pani Jadwiga Sidor dziękowała tym paniom, które wprowadzały ja przed ponad 40 laty w arkana pracy bibliotekarza i odbierała słowa wdzięczności od młodszych koleżanek, które uczyła pracy w bibliotece.

Grażyna Kratiuk poinformowała, że funkcję kierownika Filii nr 1 dla Dzieci i Młodzieży będzie pełnić Małgorzata Grochowska, dotychczasowa pracownica Filii nr 2 przy ul. Spółdzielczej.