jadwiga sidorZ dniem 26 lutego 2016 r. po 40-stu latach pracy w bibliotece odchodzi na zasłużoną emeryturę Pani Jadwiga Sidor, kierownik Filii nr 1 dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Zenona Przesmyckiego w Radzyniu Podlaskim.

Pani Jadwiga Sidor swoją drogę zawodową rozpoczęła w 1974 r. w Oddziale dla Dzieci, mieszczącym się wówczas przy ulicy Bohaterów. Gdy w 1976 r. z oddziału została utworzona Filia Biblioteczna dla Dzieci i Młodzieży, kierownikiem została Pani Jadwiga Końka (obecnie Sidor) i tę funkcję pełniła przez wiele lat aż do dzisiaj. Jej działania zawsze wskazywały na prawdziwe zamiłowanie do pracy z dziećmi. Z pełnym zaangażowaniem organizowała imprezy artystyczne i literackie, przeróżne konkursy, współpracowała ze szkołami podstawowymi i Przedszkolem Miejskim, pamiętając o urodzinach Kubusia Puchatka czy Światowym Dniu Pluszowego Misia. Można powiedzieć, że codzienne obowiązki wypełniała z pasją.

Teraz, gdy dotarła do emerytury, pragniemy serdecznie Jej podziękować za te wszystkie lata wytężonej pracy. Chcielibyśmy, by podsumowując swoją karierę, wzięła pod uwagę, oprócz ciężkiej pracy, wdzięczność wszystkich tych, którym pomagała, służąc swoją wiedzą i doświadczeniem.

Życzymy, by Pani Jadwiga znalazła czas na przyjemności których nie mogła realizować w okresie gdy pracowała zawodowo. My zaś ze swojej strony, będziemy przechowywać w pamięci przykład dobrego pracownika i zawsze z radością powitamy Ją w naszych progach.
Za wszystko z całego serca dziękujemy.

Dyrektor i Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Radzyniu Podlaskim