DSC 0402Karnawał to niezwykle radosny czas, w którym bardzo licznie uczestniczymy w zabawach, tańcach, maskaradach i balach. Szkoła Podstawowa nr 1 w Radzyniu Podlaskim stworzyła uczniom klas 1 – 3 możliwość podtrzymywania tej pięknej tradycji i zorganizowała bal przebierańców w niedzielę 31 stycznia br.

Przenieśliśmy się do świata „Czterech Pór Roku”, a wszystko za sprawą pięknego przedstawienia w wykonaniu uczniów klas pierwszych. Uczniowie przygotowani przez swoje wychowawczynie: Mirosławę Maciejewską, Dorotę Gomółkę, Iwonę Jurek, Marzenę Szczygielską oraz nauczycieli wspomagających (Agnieszka Grochoła, Jolanta Samsonowicz - Kowalska, Iwona Zając) zaprezentowali ciekawy i radosny program artystyczny. Całość była urozmaicona pięknymi strojami zimowymi, wiosennymi, letnimi i jesiennymi (przygotowanymi przez niezastąpionych rodziców) oraz skocznymi piosenkami, do których akompaniował nam ojciec jednego z uczniów. Publiczność była zachwycona występem i nagrodziła dzieci gromkimi brawami, a dyrektor Danuta Bukryj - Pałka pochwaliła w swoim wystąpieniu.

Po części artystycznej na wszystkich uczniów czekał poczęstunek w stołówce szkolnej. Następnie dzieci wraz z wychowawczyniami i rodzicami udały się do sali gimnastycznej na dalszą część balu. Były liczne zabawy i tańce, które prowadził profesjonalny DJ - Jarosław Stefaniak. Dzieci nie schodziły z parkietu, prezentując swoje umiejętności taneczne. Bawiły się doskonale, a uśmiech przez cały czas gościł na ich twarzach. Mnóstwo pozytywnych emocji, wrażeń, niezapomnianych chwil na pewno pozostaną na długo w sercach i pamięci dzieci i dorosłych.

Wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby nasza wspólna zabawa karnawałowa udała się - Dyrekcji, Wychowawcom, Nauczycielom i Rodzicom – serdecznie dziękujemy!

Tekst Marzena Szczygielska

Fot. Foto Expres w Radzyniu Podlaskim