IMG 6973- Dzisiaj jest wasze wielkie święto, a ten bal to świadectwo tego, że zbliżacie się ku dorosłości – mówiła dyrektor Gimnazjum nr 1 Bożena Płatek otwierając Bal Gimnazjalny 2016.

Dyrektor zwróciła się także w sposób szczególny do rodziców. - Dziękuję Wam, że 3 lata temu obdarzyliście tą szkołę zaufaniem i posłaliście swoje dzieci do naszego Gimnazjum im. Orląt Lwowskich. Mówię tutaj nie tylko w imieniu swoim ale także i wspaniałej kadry szkoły… zrobimy wszystko, aby nasze „orlęta” z tego gniazda wyfrunęły szczęśliwe, mocne i nauczone podstaw tej wiedzy, która da im sukces w dorosłym życiu.

Ciepłych słów podziękowań nie zabrakło także ze strony uczniów, którzy poprzez słowa oraz symboliczne kwiaty wyrazili wdzięczność swoim wychowawcom, nauczycielom i dyrekcji. - Na ten moment czekaliśmy prawie 3 lata. Już wkrótce opuścimy mury tej szkoły, aby wkroczyć w kolejny etap naszego życia. Dzisiejszy dzień, to czas podziękowań tym, dzięki którym czas spędzony w murach tej szkoły był czasem radości i wielu szczęśliwych chwil – mówili uczniowie.

Po odtańczonym polonezie, głos zabrali także przedstawiciele władz miasta. - Kochana młodzieży, życzę Wam wspaniałej zabawy, niezapomnianego balu ale przede wszystkim bardzo dobrze zdanych egzaminów, co pozwoli dostać się Wam do tych szkół, które sobie wymarzyliście. Szkoła to cała społeczność, zatem słowa podziękowania składam na ręce pani dyrektor za ogrom pracy, jaki wkładacie w wychowanie i kształtowanie naszych dzieci – wyrażał wdzięczność przewodniczący Rady Miasta Adam Adamski.

W imieniu burmistrza miasta Jerzego Rębka, serdeczne gratulacje przekazał uczniom jak i nauczycielom wiceburmistrz Tomasz Stephan. - Winszuję Wam pięknie odtańczonego poloneza. W imieniu włodarza miasta jak i swoim życzę Wam, aby radość i satysfakcja towarzyszyła Wam nie tylko przez ten wieczór ale była z Wami przez długie lata. Rodzicom życzę, abyście mogli być codziennie dumni ze swoich pociech.