received 1017973104925433To był wspaniały weekend dla uczennic naszej szkoły. Nie przesadzimy, pisząc, że spełniło się niejedno marzenie! Laureatki I miejsca konkursu „Obudź w sobie Olbrzyma” organizowanego przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce otrzymały w nagrodę bilety na mecz reprezentacji Polski podczas EHF Euro 2016.

Pod opieką nauczycieli wychowania fizycznego K. Grzeszyka i G. Wachnika w dniu 17.01.2016 mieli przyjemność kibicować na żywo naszym piłkarzom ręcznym w starciu z drużyną Macedonii.

Celem wyjazdu było popularyzowanie wśród młodzieży dyscypliny sportowej, jaką jest piłka ręczna oraz propagowanie odpowiedniego zachowania się na obiektach sportowych poprzez kulturalny doping.

Mecz odbywał się w ramach organizowanych pierwszy raz w naszym kraju Mistrzostw Europy w tej dyscyplinie sportowej. Miejscem spotkania była piękna i największa w Polsce hala widowiskowo – sportowa "Tauron Arena" w Krakowie. Ponad 14 tysięcy kibiców oglądało to spotkanie na żywo, a wśród nich my mieliśmy możliwość "zasmakowania" tej nadzwyczajnej atmosfery i uczestniczenia we wspaniałym dopingu naszych reprezentantów. Emocje na hali sięgały zenitu i temperatury wrzenia. Wspólne odśpiewanie hymnu, kolorowe transparenty, koszulki, szaliki i flagi w barwach narodowych nadały temu wydarzeniu szczególnie doniosły klimat.Wygrana nie przyszła jednak łatwo. Mecz od pierwszych minut toczył się w rytmie bramka za bramkę. Zachwycali, jak zawsze - Michał i Bartosz Jurecki, bardzo dobrze zaprezentował się w bramce Sławomir Szmal i nasz obrotowy Kamil Sypszak, zaś z przeciwnej drużyny wielkie pochwały zyskał Kiril Łazarow.

Po bardzo emocjonującej grze pokonaliśmy macedońską drużynę 24:23, ale kolejny raz musieliśmy się martwić do samego końca spotkania.

Nie zabrakło też czasu na zwiedzanie stolicy Małopolski. Przed meczem mieliśmy okazję pospacerować po Rynku w Krakowie, zobaczyć Sukiennice, Kościół Mariacki i Wawel, był też czas, aby zjeść smaczny obiad oraz była możliwość podyskutowania na interesujące szczypiornistę tematy.

Warto choć raz w życiu przeżyć takie widowisko. Wszyscy z uśmiechem na twarzy, naładowani pozytywną energią jednoznacznie stwierdzili, że niezwykła atmosfera meczu, olbrzymie emocje i radość ze zwycięstwa oraz związane z nim wspomnienia na długo pozostaną w ich pamięci.

Mogliśmy się tam znaleźć dzięki nieocenionej pomocy Prezesa PKS Radzyń Podlaski pana Adama Frączka, pana Pawła Olejniczaka – właściciela firmy Vobos oraz pana Jerzego Woźniaka - Prezesa PEC w Radzyniu Podlaskim, którzy wsparli wyjazd całej naszej grupy.

Dziękujemy!