20151212 123241Parafialny Zespół „Caritas” przy Parafii Trójcy Świętej w Radzyniu Podlaskim razem ze Szkolnym Kołem Caritas przy I Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim, w dniach 11 i 12 grudnia 2015 roku przeprowadził w sklepach Radzynia Podlaskiego: „Gama” PSS Społem ul. Ostrowiecka i Wyszyńskiego, „Biedronka” ul. Lubelska i ul. Warszawska, Delikatesy Centrum ul. Chmielowskiego, „Elfik” ul. Zabielska, TOPAZ ul. Zabielska, zbiórkę żywności w ramach ogólnokrajowej akcji.

W wyniku zbiórki zebrano około 1600 kg żywności w tym:
Cukru - 385 kg,
Mąki – 675 kg,
Makaronu – 312 kg,
Ryżu - 110 kg,
Kaszy - 60 kg,
Oleju - 100 litrów,
Herbaty, kawy – 3 kg,
Czekolady i innych słodyczy - 25 kg,
Konserw - 127,5 kg.
Oraz inne produkty; przyprawy, sól, zupy, majonezy, dżemy, płatki, soki itd.
Gorące słowa podziękowania za udział w akcji pragniemy przekazać w imieniu naszych podopiecznych wspaniałej młodzieży z I LO, która w liczbie 63 osób brała udział w zbiórce oraz pracownikom szkoły organizującym akcję, pani dyrektor Ewie Grodzkiej i panu Arturowi Musiejukowi. Dziękujemy za pomoc w sortowaniu, rozładunku, sprzedaży świec, wydawaniu żywności Szkolnemu Kołu Caritas z Zespołu Szkół w Białce. Młodzież z tych szkół tradycyjnie przekazała zebrane zabawki – trafiły one jako dodatek do przekazywanych paczek.Wójtowi Gminy Radzyń Podlaski za bezpłatny transport obsługujący zbiórkę. Burmistrzowi Radzynia Podlaskiego dziękujemy za bezpłatne udostępnianie pomieszczeń na magazynowanie żywności w ciągu całego roku. Serdecznie dziękujemy Zarządcom i właścicielom sklepów, w których prowadzona była zbiórka.
WSZYSTKIM PAŃSTWU DARCZYŃCOM, w imieniu podopiecznych Parafialnego Zespołu Caritas, którym zostały przekazane dary w dniu 19 grudnia, bardzo DZIĘKUJEMY!, Z pomocy skorzystało 117 rodzin, 438 osób z sześciu gmin naszego powiatu.
Bóg zapłać!