DSC 0099Pod takim hasłem we wtorkowe (24.11) popołudnie odbyło się podsumowanie projektu prowadzonego przez Gimnazjum nr 2 w Radzyniu Podlaskim we współpracy z Urzędem Miasta Radzyń Podlaski.

Szkoła od wielu lat bierze czynny udział w różnego rodzaju akcjach, tych lokalnych ale i ogólnopolskich organizowanych przez samorządy, instytucje oraz inne placówki edukacyjne, których nie sposób jest wszystkie wymienić.
Całe przedsięwzięcie rozpoczęto energetycznym układem tanecznym, który wykonali uczniowie klasy 2c. Następnie szkolne koło teatralne „Feniks” zaprezentowało dwa spektakle profilaktyczne: „Sieć” oraz „Laleczka z porcelany”.
Oba przedstawienia pokazywały zagrożenia jakie niesie współczesny świat oraz jak ważną rolą jest dobre wychowanie młodego człowieka. W spektaklach ukazano błędy, jakie najczęściej popełniają dorośli oraz jak drastyczne kroki może podjąć młoda dziewczyna, aby zmienić swój wygląd. Jest przekonana, że będąc szczuplejszą zwróci na siebie uwagę najprzystojniejszego chłopaka w szkole i zostanie sławną modelką a tak naprawdę popada w ciężką chorobę, która gdyby nie pomoc innych mogłaby skończyć się śmiercią.
Jednym z punktów spotkania był wyjątkowy poczęstunek przygotowany przez uczniów. Dlaczego wyjątkowy? Serwowane dania składały się jedynie z warzyw i owoców bogatych w witaminy i składniki mineralne. Przez tak smacznie przygotowane potrawy, młodzież chciała pokazać jak mało czasem trzeba do tego, aby smacznie i zdrowo się odżywiać.
Projekt „Zdrowy styl życia to mój styl życia” realizowany był w Gimnazjum nr 2 od marca do listopada 2015 roku.