przedszkole 022We wtorek (10 listopada) w Przedszkolu Miejskim w Filii Nr 2 w Radzyniu Podlaskim odbył się Dzień Postaci z Bajek.

W tym wyjątkowym dniu dzieci ze wszystkich grup przybyły do przedszkola przebrane w przepiękne bajkowe stroje i z wdziękiem opanowały całe przedszkole.

Na tę okazję kadra pedagogiczna pod kierunkiem kierownik Grażyny Korneszczuk przygotowała niespodziankę dla dzieci – przedstawienie na podstawie wiersza Jana Brzechwy „Kaczka Dziwaczka”. Niezwykłym przeżyciem dla dzieci było ujrzeć „swoją Panią” wcielającą się w jedną z postaci wiersza. Przedszkolakom przedstawienie w wykonaniu nauczycieli bardzo się spodobało, czego dowodem były gromkie brawa. Przedstawienie uwieńczone zostało wspólnym „kaczuszkowym” tańcem.

We wszystkich grupach „Słoneczka”, „Kotki”, „Myszki”, „Misie”, „Jeżyki” i „Motylki” przedszkolaki wspaniale się bawiły. Z ogromnym zainteresowaniem śledziły losy bohaterów bajek czytanych przez zaproszonych gości wice dyrektor Jadwigi Napłoszek oraz Anny Korulczyk z Biblioteki Miejskiej.

Dla milusińskich przewidziane były „dodatkowe atrakcje w formie różnych konkurencji, jak; szukanie skarbu, łowienie rybek, kuferek pirata, bajkowe rymowanki. Nie zabrakło nagród i słodkiego poczęstunku. Ten dzień sprawił dzieciom bardzo wiele radości, a jednocześnie przypomniał jak ważne są bajki i że warto po nie często sięgać, ponieważ są źródłem bogatych przeżyć i wrażeń, niezastąpionym sposobem wzbogacania wyobraźni, zainteresowania otaczającym światem ludzi i zwierząt.

Mamy nadzieję, że obchody Dnia Postaci z Bajek spodobały się maluchom i za rok ponownie będziemy się wspólnie bawić. Dziękujemy rodzicom przedszkolaków za przygotowanie wspaniałych strojów.