burmistrz sesja lut mPodczas remontu ul. Partyzantów samochody ciężarowe nie będą jeździć ul. Leśną. Problem został rozwiązany przez zawarte 13 lutego porozumienie między Miastem a zakładami Bimiz Food i Dr Gerard. Ciężkie samochody transportowe do zakładu Dr Gerard będą przejeżdżać przez teren zakładu Bimiz Food - informował Burmistrz Jerzy Rebek na sesji Rady Miasta, która odbyła się 21 lutego.

Gdy tylko pozwolą warunki atmosferyczne, radzyńskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych rozpocznie przebudowę ul. Partyzantów. - Chcemy, by w tym roku ta inwestycja się zakończyła – zapowiedział włodarz. - To będzie skomplikowana praca, bo wymiany wymaga cała infrastruktura podziemna, w szczególności od ul. Międzyrzeckiej do zakładu Dr Gerard, dokąd porusza się ciężki transport - dodał.
W związku z tym, że w trakcie realizacji inwestycji musi być zapewniona droga dla ciężkich samochodów dostawczych, istniała obawa, że będzie ona wyznaczona ulicą Leśną, co stanowiłoby uciążliwość dla mieszkańców i obciążenie dla drogi. Problem udało się rozwiązać. - Cały tabor ciężarowy do zakładu Dr Gerard podczas remontu ul. Partyzantów będzie przejeżdżał przez teren Zakładu Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Bimiz Food. Uważam to za dobre rozwiązanie. Umowa w sprawie umożliwienia przejazdu samochodów ciężarowych do zakładu Dr Gerard i z powrotem przez nieruchomość należącą do Bimiz Food została podpisana 13 lutego – poinformował na lutowej sesji Rady Miasta Burmistrz Radzynia, który podkreśla, że usprawnienie może się dokonać dzięki wielkiemu zrozumieniu i uprzejmości Dyrekcji zakładu Bimiz Food.

Miasto wykona niezbędne prace na terenie Zakładu Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego Bimiz Food, polegające m.in. na utwardzeniu fragmentu placu na terenie Bimiz-u tzw. płytami lotniczymi, które zabierze po wykonaniu inwestycji.

Przetarg na wykonanie zadania „Przebudowa sieci wodno-kanalizacyjnej oraz kanalizacji deszczowej wraz z odtworzeniem drogi w ulicy Partyzantów w Radzyniu Podlaskim” został rozstrzygnięty w październiku 2022 r. Zadanie zostanie wykonane przez Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych, które jako jedyne złożyło ofertę w trzecim przetargu. - Jest to inwestycja bardzo ważna nie tylko dla okolicznych mieszkańców, ale dla całego miasta. Ulicą Partyzantów biegnie magistrala wodociągowa, która zaopatruje w wodę zdecydowaną większość miasta.Droga jest ważna także z tego względu, że prowadzi do bardzo ważnych zakładów przemysłowych: drGerard i BIMIZ - podkreśla Burmistrz Jerzy Rębek i zwraca się do mieszkańców z prośbą o wyrozumiałość i cierpliwość  w trakcie budowy, która spowoduje trudności w poruszaniu się ulicą. - Na pewno po miesiącach utrudnień będą Państwo usatysfakcjonowani, tak jak są zadowoleni mieszkańcy oddanej niedawno do użytku ul. Polnej - zapewnił włodarz miasta.