maszt 14.00

Dzięki głosom mieszkańców Radzynia miasto otrzymała maszt z flagą RP w ramach projektu „Pod biało-czerwoną”. Został już on zainstalowany na Rondzie Żołnierzy WiN, a uroczyste wciągnięcie flagi odbędzie się 31 października o godz. 14.30. Poprzedzi ją podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Miastem Radzyń Podlaski, Radzyńskim Ośrodkiem Kultury i Zrzeszeniem WiN Inspektorat Radzyń (siedziba Izby Pamięci „Warszawska 5A” w Radzyniu, godz. 14.00). – Jesienią 2020 r. w głosowaniu online mieszkańcy Radzynia poparli sfinansowanie przez Rząd Rzeczypospolitej Polskiej zakupu dla miasta masztu i flagi biało-czerwonej. Dzięki dużej liczbie głosów otrzymaliśmy na ten cel dofinansowanie w wysokości 8000 zł – powiedział Burmistrz Radzynia Podlaskiego Jerzy Rębek

.– Po dwóch latach oczekiwań otrzymaliśmy maszt, który dzięki głosowaniu mieszkańców Radzynia wygraliśmy w rządowym projekcie „Pod biało-czerwoną”. Jest to maszt z flagą Rzeczpospolitej Polskiej, upamiętniający 100-rocznicę Bitwy Warszawskiej. Dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy zabiegali o pozyskanie dofinansowania w ramach tego ogólnopolskiego projektu. Umieszczenie flagi na maszcie w wyjątkowym miejscu to dowód na to, jak ważne są symbole narodowe w życiu każdego Polaka – mówi Robert Mazurek, dyrektor ROK i lider projektu na terenie Radzynia Podlaskiego.

Zakup oraz montaż masztu z tabliczką i flagą RP został sfinansowany w ramach realizacji projektu „Pod biało-czerwoną” pod honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego. Celem głównym projektu jest zjednoczenie naszego kraju i jego mieszkańców, honorowanie poległych za wolność i niepodległość naszej Ojczyzny, ale także zachęcanie do patriotycznych postaw i dumy z bycia Polakami.

maszt 14.00

Red.