ksm7Radzyński Klub Sportowy „Młodzieżówka” aktywnie włączył się w prace związane z modernizacją bocznego boiska Stadionu Miejskiego. - Dzięki dużej pomocy samorządu miejskiego na czele z Burmistrzem Miasta Jerzym Rębkiem oraz Przewodniczącym Rady Miasta Adamem Adamskim udało nam się rozpocząć pierwszy etap montażu miejsc siedzących dla zawodników rezerwowych, trenerów oraz służb medycznych – mówi Mateusz Zając Prezes Zarządu KS „Młodzieżówka”.

Kieruje również słowa wdzięczności w stronę Zarządu firmy Lubelski Węgiel Bogdanka S.A. - Pomoc, jakiej udzielono naszej społeczności jest nieoceniona – dodaje i ocenia, że „jest to duży krok w stronę poprawy warunków rozgrywania spotkań, nie tylko Klubu Sportowego "Młodzieżówka", ale również innych drużyn”. Mateusz Zając zapowiada, że niebawem rozpocznie się drugi etap montażu miejsc siedzących dla kibiców, którzy wspierają naszą lokalną piłkę i sympatyków przyjezdnych. - Wspólna pasja powinna tylko łączyć, nigdy nie dzielić – podsumowuje Prezes.

„Młodzieżówka" Radzyń Podlaski - lokalny klub o wielkim sercu do piłki nożnej

W 2015 roku pasja i pomysł kilku osób z radzyńskiego osiedla zwanego potocznie „Młodzieżówką” doprowadziły do powstania klubu, który występuje na co dzień w Klasie Okręgowej LZPN. Początki były trudne, ale dzięki ciężkiej pracy i zaangażowaniu wielu osób z ogromnym zamiłowaniem do piłki nożnej, klub trwa i wciąż się rozwija. Swoją przygodę piłkarską KS "Młodzieżówka" zaczęła w „B” klasie, czyli najniższej klasie rozgrywkowej. Sytuacja ta trwała dość długo, bo dopiero w sezonie 2017/2018 Klub postawił pierwsze kroki w wyższej - „A” klasie rozgrywkowej. W sezonie 2020/2021 piłkarze „Młodzieżówki” wygrali "A" klasę, dzięki czemu rozpoczęli nową przygodę piłkarską, która trwa do dziś.
Przez drużynę przewinęło się wielu znakomitych zawodników, którzy do tej pory reprezentują barwy „Młodzieżówki”. Klub to nie tylko seniorzy, ale również grupy młodzieżowe, które powstały w sezonie 2021/2022 („Skrzat”, „Żak Młodszy” oraz „Żak Starszy”). Juniorzy rozwijają swoją pasję oraz godnie reprezentują „Młodzieżówkę” na turniejach i meczach ligowych.
Piłka nożna to nie jest gra przypadku - na wszystko potrzeba czasu, umiejętności i wyrzeczeń. To wszystko nie miałoby racji bytu bez zaangażowania Zarządu, który w pewnych momentach stawał na głowie, aby klub mógł funkcjonować i być w tym miejscu, w którym jest dziś. „Mózgiem” tej drużyny oraz osobą odpowiadającą za logistykę jest Mateusz Zając, który poświęca większość swojego wolnego czasu na dopinanie spraw związanych z funkcjonowaniem klubu. Dzięki dobrej współpracy z władzami Miasta Radzyń Podlaski „Młodzieżówka” może liczyć na wsparcie samorządu miejskiego.