biala niedziela wynikiInformujemy, że wyniki badań (cytologii szyjki macicy) wykonanych podczas Białej Niedzieli są już do odebrania w Starostwie Powiatowym w pokoju nr 10. Zapraszamy do zgłaszania się po nie osobiście wraz z dokumentem tożsamości.

26 czerwca br. w I Liceum Ogólnokształcącym zorganizowano Białą Niedzielę dla mieszkańców Powiatu Radzyńskiego. Zainteresowani mogli skorzystać z konsultacji u: kardiologa (37 osób), pulmonologa (26 osób), geriatry (15 osób), laryngologa (33 osób), ginekologa (24 osób), neurologa (28 osób), chirurga-urologa (34 osób), ortopedy (29 osób) i dermatologa (39 osób). Wykonano łącznie 265 konsultacji lekarskich.

Udzielono również porad i świadczeń zdrowotnych m.in.: badania EKG z opisem (37), cytologii szyjki macicy (17), badania pojemności płuc (32), badania poziomu cukru we krwi (119), rejestracji do gabinetów specjalistycznych w poliklinice – dalsze leczenia (14), skierowania na leczenie szpitalne (4), badania słuchu (19).

W tegorocznej edycji Białej Niedzieli uczestniczyło 9 lekarzy i 6 pielęgniarek z I Wojewódzkiego Szpitala Klinicznego z Polikliniką SP ZOZ w Lublinie.

Wydarzenie zostało zorganizowane i sfinansowane przez Powiat Radzyński oraz Miasto Radzyń Podlaski.