policja 3mUroczysta zbiórka z okazji Święta Policji odbyła się 8 lipca w sali konferencyjnej Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu Podlaskim. Podczas akademii z rąk I-go Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie inspektora Jerzego Czebreszuka, funkcjonariusze otrzymali nominacje na wyższe stopnie policyjne. Przedstawiciele zaproszonych gości, w tym Burmistrz Jerzy Rębek, na ręce Komendanta radzyńskiej jednostki przekazali gratulacje wszystkim funkcjonariuszom Policji, dziękując za pomoc niesioną mieszkańcom powiatu.

W tym roku obchodzimy 103 rocznicę powstania Polskiej Policji. 24 lipca to dla wszystkich policjantek i policjantów nieprzypadkowa data. Tego dnia w 1919 roku powołano Policję Państwową, która stała na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Upamiętnieniem tego wydarzenia radzyńscy funkcjonariusze uczcili w miniony piątek swoje święto, na którym gościli I-go Zastępcę Komedanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie insp. Jerzego Czebreszuka, Starostę Powiatu Radzyńskiego Pana Szczepana Niebrzegowskiego, Burmistrza Miasta Radzyń Podlaski Pana Jerzego Rębka, przedstawicieli samorządów oraz służb działających na terenie powiatu radzyńskiego. Podczas uroczystości wręczone zostały nominacje na wyższe stopnie policyjne. Łącznie awansowanych zostało 41 policjantów.Po wręczonych awansach głos zabrał I Zastępca Komendant Wojewódzki Policji w Lublinie insp. Jerzy Czebreszuk, który pogratulował wszystkim policjantom mianowanym na wyższe stopnie służbowe życząc dalszej wytrwałości w codziennej służbie. Na zakończenie przedstawiciele zaproszonych gości na ręce komendanta radzyńskiej jednostki przekazali gratulacje wszystkim funkcjonariuszom Policji dziękując za pomoc niesioną mieszkańcom powiatu.

asp. Piotr Mucha KPP Radzyń Podlaski

 

Tekst Listu gratulacyjnego burmistrza Jerzego Rębka, wręczonego na ręce Komendanta Powiatowego Policji insp. Zbigniewa Krzosa

List gratulacyjny z okazji Święta Policji

Z okazji Święta Policji w imieniu samorządu Miasta Radzyń Podlaski pragnę przekazać Panu Komendantowi oraz wszystkim Funkcjonariuszom i Pracownikom Cywilnym Komendy Powiatowej Policji w Radzyniu słowa szacunku i uznania za rzetelną i ofiarną służbę na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa, utrzymania ładu i porządku publicznego.

Wasza praca, Szanowni Państwo, jest służbą szczególną; niekiedy wiąże się nawet z koniecznością narażenia własnego zdrowia i życia, wymaga uczciwości i odpowiedzialności, kondycji fizycznej i odporności psychicznej, odwagi w stawianiu czoła niebezpieczeństwom, profesjonalizmu oraz empatii. W ostatnich latach nie brakło też kolejnych wyzwań wynikłych z nowych zagrożeń. Policja podjęła obowiązki związane z pandemią koronawirusa, zagrożeniem naszej granicy z Białorusią, a ostatnio – z falą uchodźców z ogarniętej wojną Ukrainy.

Wypada ubolewać, że trudna służba policjantów nie zawsze spotyka się ze zrozumieniem i należnym szacunkiem. W ostatnim czasie miały miejsce w naszym kraju agresywne ataki nieodpowiedzialnych aktywistów na funkcjonariuszy i funkcjonariuszki, które, niestety, nie spotkały się z powszechnym potępieniem.

Od radzyńskiego samorządu należą się Państwu słowa wdzięczności a wzorowe wypełnianie obowiązków związanych z zachowaniem bezpieczeństwa i porządku publicznego jak również za otwarcie na lokalną społeczność, zaangażowanie społeczne, podejmowane działania profilaktyczne w ramach licznych spotkań z dziećmi, młodzieżą, seniorami.

Niech nagrodą za codziennie podejmowany trud i szczere zaangażowanie w służbę będzie zaufanie społeczne i satysfakcja z poprawy bezpieczeństwa na naszym terenie.

Z okazji Święta Policji życzę Państwu sukcesów i bezpieczeństwa podczas wykonywania obowiązków służbowych, szacunku społeczeństwa, a także zdrowia i pomyślności w życiu osobistym oraz rodzinnym.


                                                                                                       Burmistrz Miasta Radzyń Podlaski
                                                                                                                       Jerzy Rębek