kino senioraPrzedpremierowym pokazem filmu NOTRE - DAME PŁONIE Kino Oranżeria 29 czerwca zainaugurowało działalność Filmowego Klubu Seniora. Radzyńscy widzowie mieli okazję 1,5 miesiąca przed polską premierą obejrzeć poruszającą produkcję jednego z największych reżyserów współczesnego kina Jean-Jacquesa Annaud, twórcy filmów „IMIĘ RÓŻY”, „KOCHANEK”, „WALKA O OGIEŃ”. Elżbieta Jaskulska zapowiedziała kolejne interesujące projekcje.

Zrealizowana z niezwykłym rozmachem, wstrząsająca prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsc Europy pozwoliła wrócić do przeżyć wielkanocnego okresu 2019 roku, gdy pożar paryskiej katedry w napięciu śledziła cała Europa, cały świat chrześcijański, nie tylko ze względu na wyjątkowa wartość zabytku, ale i na bezcenne relikwie przechowywane w katedrze, wśród których jest korona cierniowa Chrystusa.
Filmowy Klub Seniora jest to nowa i ambitna inicjatywa. - Po przerwie spowodowanej pandemią chcemy wrócić do wcześniejszych cykli „Kobieca Oranżeria”oraz „Rekolekcje Filmowe”. Pragniemy również zaktywizować seniorów i do nich kierujemy nową propozycję Filmowego Klubu Seniora. Seniorzy stanowią grupę, która wcześniej już przychodziła do kina, jednak nie było formy spotkań kierowanych do tej grupy - wyjaśnia  prowadząca kino Elżbieta Jaskulska. W repertuarze FKS znajdą się nowości filmowe, dobrze zrealizowane i o głębokim przesłaniu, każda projekcja będzie poprzedzana krótkim wprowadzeniem. O ile w miesiącach wakacyjnych będą to filmy o charakterze rozrywkowym (w lipcu francuska komedia „A oni dalej grzeszą, dobry Boże”, w sierpniu komedia polska „Każdy wie lepiej”), po wakacjach jako pierwszy w ramach Filmowego Klubu Seniorów zostanie zaprezentowany„Johnny" - film o ks. Janie Kaczkowskim, oparty na biografii słynnego duchownego i dyrektora puckiego hospicjum. Produkcja będzie miała swą premierę 23 września. Elżbieta Jaskulska zapewnia, że każda projekcja FKL będzie poprzedzona słowem wprowadzającym.

Posiadacze Ogólnopolskiej Karty Seniora mają bilety z 50-procentową zniżką (7 zł). Ponadto wśród widzów pierwszego pokazu rozlosowano 4 nagrody.