toaletaRozpoczęły się prace związane z budową toalety miejskiej. Obiekt stanie na terenie Radzyńskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, przy ścieżce rowerowej u wylotu na ulicę Jana Pawła II. Miejsce to położone jest blisko centrum, nieopodal Pałacu Potockich, gdzie znajduje się Punkt Informacji Turystycznej, widoczne z nieodległego przystanku autobusowego, będzie więc służyło nie tylko mieszkańcom, ale turystom i podróżnym.

Będzie to obiekt estetyczny, harmonizujący z otoczeniem, a także z nowoczesnym wyposażeniem, bezobsługowy, ogrzewany, przystosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych.

Przetarg na budowę toalety publicznej w Radzyniu wygrała firma Hamster Polska Sp. z o.o. z Rybnika, która zadeklarowała wykonanie zadania za kwotę 289 tys. zł.
Prace rozpoczęły się od przygotowania przyłączy przez PUK.
Burmistrz zapowiedział również powstanie dodatkowego WC w pomieszczeniu znajdującym się w murze oporowym pałacu, niedaleko Punktu Informacji Turystycznej.
Przypomnijmy, że wcześniej toalety przy dworcu PKS i przy Ryneczku zostały zaopatrzone w urządzenia do korzystania samoobsługowego, są dostępne całodobowo.