dsc 0018Pod koniec października br. pisaliśmy o wielkim sukcesie drużyny U-10 Patryka Śmiecińskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Radzyniu Podlaskim, która zajęła I miejsce w finałach powiatowych i tym samym wywalczyła sobie uczestnictwo w finale wojewódzkim turnieju „Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku”.

Sukces został dostrzeżony i doceniony przez dyrekcję szkoły oraz rodziców. Dyrektor Bożena Płatek podczas ogólnoszkolnego spotkania z rodzicami nie szczędziła pochwał w stronę trenera jak i zawodników. Uwagę rodziców zwróciła także niestety jeszcze jedna rzecz… wygląd strojów, w których mali piłkarze występowali na podczas zmagań. - Stroje mają już swoje lata, szkoły niestety nie stać na zakup nowych – oznajmił opiekun grupy Patryk Śmieciński.
- Wiosną kolejny etap przed naszymi chłopcami - finał wojewódzki. Fajnie by było jakby wybiegli na boisko w nowych strojach – dało się słyszeć wśród rodziców.
I tak się stanie! A wszystko to za sprawą radzyńskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Samochodowej, bowiem dzięki decyzji prezesa Adama Frączka, firma sfinansowała ich zakup. - Przyszedł do mnie jeden z rodziców z prośbą o dołożenie cegiełki do zakupu stroi dla zawodników z „Jedynki”. Słysząc jak chłopcy daleko zaszli i jaka jest przed nimi dalsza droga, bez wahania podjąłem decyzję o sfinansowaniu całości. Sam dobrze wiem, że oprócz stanu technicznego liczy się również i wygląd – komentował żartobliwie podczas oficjalnego przekazania stroi prezes PKS Adam Frączek.
Zadowolenia z tego gestu nie krył trener Patryk Śmieciński. - Nie sądziłem, że marzenia, tak szybko się spełniają. W tym miejscu chciałbym podziękować jednemu z rodziców: Karolowi Niewęgłowskiemu, który zaangażował się w temat i wszystko załatwił. Moją rolą było tylko znaleźć wykonawcę a dzięki szybkiej akcji prezesa i rodzica mamy nowe stroje i już na wiosnę będziemy dumnie reprezentować nasze miasto i szkołę w finałach wojewódzkich – tłumaczy trener.

DSC_0018
DSC_0021
DSC_0024
DSC_0026
DSC_0033
DSC_0036
DSC_0039