harcerze zamosc 05W dniu 7 grudnia 2019 r. I Szczep Harcerski „Infinity” im. hm. M. Stagrowskiego w Radzyniu Podlaskim w ramach projektu „Lokalny bohater” zorganizował dla osób zrzeszonych i niezrzeszonych w ZHP rodzinny wyjazd do Zamościa i Lublina.

Głównym celem wycieczki było upowszechnianie wiedzy na temat patrona szczepu harcmistrza Mieczysława Stagrowskiego , a Zamość i Lublin to dwa miasta ściśle związane z życiem i działalnością harcerską naszego bohatera. Uczestnicy wyprawy mieli zatem okazję nie tylko poznać historię miejsc, które odwiedzili ale również poznać historię człowieka, który zrobił wiele dobrego dla Radzynia Podlaskiego prowadząc szeroko zakrojoną działalność dydaktyczną i wychowawczą na rzecz młodzieży w naszym mieście. W programie wycieczki znalazł się też czas na część sportowo-rozrywkową: dzieci sprawdziły swoją formę w parku trampolin a rodzice mogli spróbować swoich sił grając w kręgle.
Wycieczka została dofinansowana ze środków Rządowego Programu Wsparcia Rozwoju Organizacji Harcerskich i Skautowych na lata 2018-2030.

Anna Zabielska

harcerze_zamosc_01
harcerze_zamosc_02
harcerze_zamosc_03
harcerze_zamosc_04
harcerze_zamosc_05