herbMiasto Radzyń Podlaski zaprasza podmioty lecznicze - lekarzy dentystów/stomatologów do współpracy w zakresie realizacji postanowień art. 12 ust. 1 pkt 2 i ust. 3 ustawy z dnia 12 kwietnia 2019 r. o opiece zdrowotnej nad uczniami (Dz. U. z 2019 r., poz. 1078).

1. Przedmiotem współpracy jest realizacja przez podmiot leczniczy następujących świadczeń w zakresie:
- świadczenia ogólnostomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 18 roku życia,
- profilaktyczne świadczenia stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do ukończenia 19 roku życia – określone w przepisach wydanych na podstawie art. 31d ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych (Dz.U. 2019r. poz. 1373 ze zm.), w części dotyczącej wykazu świadczeń gwarantowanych z zakresu leczenia stomatologicznego dla dzieci i młodzieży, z wyłączeniem świadczeń ortodoncji;
- współpracy lekarza dentysty z pielęgniarką środowiska nauczania i wychowania albo higienistką szkolną oraz dyrektorem szkoły w zakresie edukacji zdrowotnej i promocji zdrowia jamy ustnej oraz profilaktyki próchnicy zębów u uczniów.
2. Dostępem do świadczeń obejmuje się uczniów szkół prowadzonych przez Miasto Radzyń Podlaski,
w których nie funkcjonują gabinety stomatologiczne:
- Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Bohaterów Powstania Styczniowego w Radzyniu Podlaskim,
- Szkoła Podstawowa Nr 2 w Radzyniu Podlaskim.
3. Opieka zdrowotna nad uczniami jest finansowana ze środków ujętych w planie finansowym Narodowego Funduszu Zdrowia.
4. Projekt porozumienia stanowi załącznik do niniejszego ogłoszenia, a jego zapisy mogą podlegać modyfikacji i uzgodnieniom z podmiotem leczniczym deklarującym współpracę.
5. Formularze wstępnej deklaracji współpracy należy złożyć do 30 listopada 2019 r. w Urzędzie Miasta Radzyń Podlaski, ul. Warszawska 32, 21-300 Radzyń Podlaski, sekretariat (I piętro).
Dodatkowe informacje: Urząd Miasta Radzyń Podlaski, Wydział Edukacji, Kultury i Sportu, tel. (083) 351-24-89, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Formularz wstępnej deklaracji współpracy w zakresie realizacji opieki stomatologicznej dla uczniów szkół prowadzonych przez Miasto Radzyń Podlaski

Porozumienie w sprawie współpracy w zakresie realizacji opieki stomatologicznej dla uczniów szkól prowadzonych przez Miasto Radzyń Podlaski